Windows 11 izvēlne Sākt, lai aizstātu reāllaika elementus ar peldošiem logrīkiem

Operētājsistēmā Windows 11 var tikt parādīts nedaudz atdalīts panelis “Peldošie logrīki”, iespējams, Live Tiles tiks atkārtoti ieviests citā iemiesojumā. Eksperimentālā funkcija ir pieejama jaunākajās Windows 11 testa versijās, kuras Microsoft ir izlaidusi publiski.

Microsoft testē peldošos logrīkus kopā ar izvēlni Sākt

Microsoft pirmo reizi ieviesa Live Tiles operētājsistēmā Windows 8. Šis jēdziens ievērojami paplašinājās operētājsistēmā Windows 10, taču Microsoft praktiski atteicās no Live Tiles operētājsistēmā Windows 11. Sistēmai Windows 11 ir doks, kas ir šausmīgi līdzīgs MacOS. Tomēr Microsoft drīzumā varētu piedāvāt peldošos logrīkus, kas tiks parādīti līdzās izvēlnei Sākt.

Saskaņā ar Windows Watcher Albacore, kurš pirmo reizi atklāja šo līdzekli, Microsoft vēl nav paziņojis par šo līdzekli. Tomēr uzņēmums to varētu nosaukt “Sākt izvēlnes pavadoņi”.

Šķiet, ka Microsoft atklāj jaunu veidu, kā izstrādātāji var paplašināt Windows 11 izvēlni Sākt. Uzņēmums izmēģina logrīkiem līdzīgu funkcionalitāti, kas atrodas uz peldošas salas. Peldošo logrīku salu var piestiprināt blakus izvēlnei Sākt.

Kas ir peldošie logrīki un kā tos izmantot?

Šķiet, ka Microsoft mēģina paplašināt izvēlnes Sākt funkcionalitāti. Šķiet, ka peldošie logrīki aizstāj Live Tiles.

Izstrādātāji šos peldošos logrīkus varētu uzskatīt par adaptīvām kartēm. Citiem vārdiem sakot, šie logrīki varētu būt platformas agnostisks veids, kā parādīt saīsinātus informācijas blokus.

Saskaņā ar X lietotāja teikto, kas atklāja šo funkciju, peldošie logrīki ir pieejami un konfigurējami, izmantojot izvēlnes Sākt iestatījumu Companions. Lietotājiem būs jādodas uz Iestatījumi > Personalizēšana > Sākt.

Nav uzreiz skaidrs, kā Microsoft vēlētos izturēties pret peldošajiem logrīkiem. Tomēr šķiet, ka uzņēmums vēlas tos novietot kā uz tīmekli orientētas kastes, kurās ir informācija, līdzīgi kā Live Tiles.

Ja Microsoft nolems saglabāt peldošo logrīku salu, tas nozīmētu, ka uzņēmums beidzot ir pārtraucis Live Tiles darbību. Tomēr šķiet, ka Microsoft plāno izpētīt tukšumu, ko atstāja Live Tiles, kas bija krāsainas, animētas, grozāmas ikonas, kas piedāvāja informācijas fragmentus no lietotnēm.