Walmart iegādājas TV ražotāju Vizio par 2,3 miljardiem ASV dolāru, lai veicinātu tā reklāmu biznesu

Walmart otrdien paziņoja, ka ir piekritis iegādāties televizoru ražotāju Vizio par 2,3 miljardiem ASV dolāru, veicot stratēģisku soli, lai veicinātu tā ienesīgo reklāmas biznesu. Darījuma ietvaros Walmart iegādāsies Vizio par 11,50 USD par akciju, kopā 2,3 miljardus USD skaidrā naudā. Iegāde tika atklāta kopā ar Walmart ceturtā ceturkšņa peļņas pārskatu.

Iegāde notika pēc tam, kad Walmart mazāk nekā pirms gada izpirka riska ieguldījumu fonda Tiger Global atlikušās daļas Indijas e-komercijas startup Flipkart. Vizio akcijas piektdien pieauga līdz 9,53 USD pēc tam, kad parādījās ziņojumi par darījumu, otrdienas agrīnās tirdzniecības laikā piedzīvojot pieaugumu par 15%, ziņoja CNBC.

Walmart un tā Sam’s Club vēsturiski ir bijuši galvenie Vizio ierīču mazumtirgotāji. Tomēr mazumtirdzniecības gigants redz iespēju uzlabot savu reklāmas biznesu, izmantojot Vizio SmartCast operētājsistēmu, ļaujot lietotājiem straumēt bezmaksas ar reklāmām atbalstītu saturu savos televizoros.

Cenšoties palielināt peļņu, Walmart ir centies paplašināt savu mediju biznesu Walmart Connect, kas lepojas ar augstāku peļņas normu salīdzinājumā ar tradicionālajām mazumtirdzniecības nozarēm. Reklāmas pārdošanas apjomi šajā segmentā 4. ceturksnī pieauga par 22%.

Seth Dallaire, Walmart US izpildviceprezidents un galvenais ieņēmumu dienesta vadītājs, pauda optimismu par Vizio uz klientiem orientēto operētājsistēmu, uzsverot tās potenciālu nodrošināt lielisku skatīšanās pieredzi par pievilcīgām cenām un veicināt strauji augošu, ienesīgu reklāmas biznesu.

“Mēs uzskatām, ka VIZIO uz klientu orientētā operētājsistēma nodrošina lielisku skatīšanās pieredzi par pievilcīgām cenām. Mēs arī uzskatām, ka tas nodrošina ienesīgu reklāmas biznesu, kas strauji paplašinās, ”sacīja Walmart US viceprezidents un galvenais ieņēmumu dienesta vadītājs Sets Dalērs.

Šis solis ir stratēģiska atbilde uz Walmart konkurenci ar Amazon augošajā reklāmu segmentā. Paredzams, ka Vizio platformas iegāde paplašinās uzņēmumu, kas reklamē Walmart, sasniedzamību, ņemot vērā Vizio SmartCast sistēmas 18 miljonus aktīvo kontu.

Walmart arī norādīja uz iespēju nodrošināt “novatorisku televīziju un mājas izklaides un mediju pieredzi” pēc TV veidotāja iegādes.