VPN lietojums Jaunkaledonijā pieaug pēc Francijas TikTok aizlieguma

TikTok noteikti ir viena no pēdējā laikā strīdīgākajām platformām. Īsā formāta video platforma piedzīvo pastiprinātu vecāku un politiķu uzmanību dažādās pasaules valstīs. ASV nesen izvirzīja TikTok ultimātu pārdot lietotni, pretējā gadījumā ASV draudēs aizliegums. Francija ir pievienojusies pieaugošajam valstu sarakstam, kas aizliedz TikTok, kā rezultātā arvien vairāk cilvēku Jaunkaledonijā meklē VPN pakalpojumus, lai apietu ierobežojumus.

Francija aizliedza TikTok, lai apslāpētu protestus, kas pieauguši tās Klusā okeāna dienvidu teritorijā

Vakar, 2024. gada 15. maijā, Francijas valdība izsludināja ārkārtas stāvokli un aizliedza TikTok pēc vairāku dienu vardarbīgiem nemieriem Jaunkaledonijā. Jaunkaledonija ir Francijas teritorija Klusā okeāna dienvidu daļā, kurā dzīvo vairāk nekā 200 000 cilvēku. TechRadar ziņo par vardarbīgām sadursmēm reģionā, kas pirms aizlieguma izraisīja vismaz četrus nāves gadījumus un daudzus ievainojumus.

Saskaņā ar Politico teikto, Francijas likumdevēji pieņēma likumu, kas piešķir balsstiesības vietējās vēlēšanās Jaunkaledonijas iedzīvotājiem, kuri ir nodzīvojuši vairāk nekā 10 gadus. Šis likumdevēju solis nebija piemērots dažiem Jaunkaledonijas pamatiedzīvotājiem. Viņi uzskatīja, ka šāds likums vājinātu kanaku tautas pārstāvību, kas ir Jaunkaledonijas pamatiedzīvotāji. Tāpēc cilvēki izgāja ielās, lai protestētu pret jauno likumu.

VPN palīdz cilvēkiem Jaunkaledonijā apiet TikTok aizliegumu

Šķiet, ka cilvēki Jaunkaledonijā izmanto VPN, lai apietu Francijas valdības noteiktos ierobežojumus. Proton VPN ziņo par 150% pieaugumu VPN pakalpojumiem kopš ierobežojumu sākuma. Virtuālais privātais tīkls (VPN) ļauj jūsu tīklam maskēt savu IP adresi. Daudzos gadījumos VPN pakalpojumi var palīdzēt piekļūt saturam, piemēram, Netflix sērijām, kas pieejamas citos reģionos. Tas ir tāpēc, ka jūsu ierīce var ziņot par savu atrašanās vietu kā atrašanās vietu konkrētajā reģionā, pat ja tā fiziski neatrodas šajā reģionā.