Siri operētājsistēmā iOS 18 būs jaunas smadzenes

Viens no iPhone lietotāju gaidītākajiem brīžiem varētu notikt nākamā gada jūnijā WWDC 2024 laikā: Apple prezentēs pilnīgi jaunu Sirigudrāks, pateicoties mākslīgajam intelektam.

Ir pagājuši daudzi gadi, kopš Apple iepazīstināja ar Siri, izlaižot iPhone 4S, taču Apple virtuālais palīgs visu šo laiku nav attīstījies tā, kā vajadzētu. Daudz sliktāk, daudziem no mums šķiet, ka pēdējos gados viņš ir pat regresējis, būdams vēl neveiklāks un nepastāvīgāks savās atbildēs, pat sasniedzot punktu, ka HomePod nevar mums pateikt laiku. Tā kā vairāku HomePods, kas izkaisīti pa māju, īpašnieks ir ļoti bēdīgs, kad es šobrīd esmu kopā ar Siri, jo to izmantoju tikai mājas automatizācijas kontrolei savā mājā, kas ir vienīgais, ar ko tas labi darbojas (lielāko daļu laika ).

Tomēr šķiet, ka tas mainās līdz ar iOS 18 ienākšanu. Mums piedāvās nākamais Apple atjauninājums iPhone, kuram tiks pievienoti attiecīgie iPad, Apple Watch, HomePod, Apple TV un Mac atjauninājumi. jauns Siri, kas izmantos mākslīgo intelektu, lai panāktu konkurentus. The New York Times publicētajās ziņās runāts par Siri “smadzeņu transplantācijas saņemšanu”.

Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad vadītāji Kreigs Federigijs un Džons Džannandrea pavadīja nedēļas, testējot OpenAI jauno tērzēšanas robotu ChatGPT. Produktā izmantotais ģeneratīvais mākslīgais intelekts, kas var rakstīt dzeju, izveidot datora kodu un atbildēt uz sarežģītiem jautājumiem, lika Siri šķist novecojušam, sacīja divi cilvēki, kas bija pazīstami ar uzņēmuma darbu, un kuriem nebija tiesību runāt publiski.

Apple baidās, ka, ja tas neizstrādās savu mākslīgā intelekta sistēmu, iPhone varētu kļūt par “mēmu ķieģeli” salīdzinājumā ar citām tehnoloģijām. Lai gan nav skaidrs, cik cilvēku regulāri izmanto Siri, iPhone pašlaik aizņem 85 procentus no globālās viedtālruņu peļņas un ģenerē vairāk nekā 200 miljardus ASV dolāru.

Apple nodoms ar jauno Siri ir tāds var strādāt galvenokārt no pašas ierīces, lai garantētu lietotāja privātumu un lai to varētu izmantot pat bez interneta savienojuma. Tāpat būs iespēja strādāt, piekļūstot mākonim, kuram tas veido savus datu centrus ar datoriem, kas “bruņoti” ar Apple Silicon procesoriem, kas pēdējos gados sniedz tik labu sniegumu Mac un iPad.