Samsung XR/Quest Pro 2 austiņās var izmantot nākamās paaudzes Qualcomm mikroshēmojumus

Šķiet, ka tādiem lieliem nosaukumiem kā Samsung jau ir Snapdragon XR2+ Gen 3 mikroshēmojuma vienības. Šī ir nākamās paaudzes Qualcomm SoC VR HMD produktiem (uz galvas piestiprinātiem displejiem). Interesanti, ka pašreizējās paaudzes Snapdragon mikroshēmas VR platformām vēl nav ieviestas patēriņa produktos.

VR ierīču segments šķiet interesanta niša, ko izpētīt. Apple tēmēja augstu ar savu Vision Pro, lai gan, iespējams, pārāk augstu. Cena un lietas, ko varētu uzlabot Apple austiņās, ir izraisījušas nelielu pārdošanu. No otras puses, tādi uzņēmumi kā Meta piedāvā savas spējīgās Quest ierīces par niecīgu cenu. Pat tiek baumots, ka Samsung kādu laiku ir strādājis pie XR austiņām.

Tiek ziņots, ka tādi zīmoli kā Samsung un Meta testē Snapdragon XR2+ Gen 3 mikroshēmojumu

Tomēr Breds Linčs, VR analītiķis, ziņoja, ka Qualcomm jau piegādā ražotājiem HMD produktu mikroshēmojumus. Vienam no SoC ir modeļa numurs SXR2350, un tā nosaukums būtu Snapdragon XR2+ Gen 3. Tātad svarīgiem zīmoliem šī aparatūras platforma jau būtu savās rokās.

Bet kā ir ar pašreizējām Snapdragon mikroshēmām XR/VR austiņām? Janvārī Qualcomm laida klajā Snapdragon XR2+ Gen 2, un tādi zīmoli kā Samsung, Sony un HTC Vive apstiprināja tā ieviešanu turpmākajos produktos. Tomēr no šodienas nav ziņu par XR/VR austiņām, kuras darbina XR2+ Gen 2. Drīzāk šķiet, ka Samsung izlaidīs šīs paaudzes mikroshēmas, lai izvēlētos tieši nākamos Snapdragons.

Kaut ko līdzīgu darītu ne tikai Samsung, bet arī Meta. Tā Quest Pro tika piegādāts kopā ar XR2+ Gen 1, savukārt tā Quest 3 izmantoja XR2 Gen 2 (nav Plus). Tiek ziņots, ka uzņēmuma nākamais laidiens šajā segmentā būs Meta Quest 4. Šo ierīci darbinātu Snapdragon XR2 Gen 3 mikroshēmojums. Tomēr uzņēmuma parastais izlaišanas periods liecina, ka uz to būs jāgaida vēl vismaz divi gadi.

Dažas agrīnas detaļas par mikroshēmu

Pēc Lynch domām, Snapdragon XR2+ Gen 3 mikroshēma būs ļoti līdzīga XR2+ Gen 2, kas tika laists klajā janvārī. Galvenā atšķirība būtu Qualcomm pielāgoto Oryon kodolu ieviešanā, nevis krājuma ARM kodolu vietā. Tā GPU būtu arī energoefektīvāks, kas ir kaut kas būtisks atsevišķām XR/VR austiņām.

Visbeidzot, Rolands Kvants maijā atklāja dažas galvenās detaļas par Snapdragon XR2+ Gen 3. Ziņojumā teikts, ka tas atbalstīs 16 GB RAM un UFS 4.0 krātuvi. Turklāt tas būs savietojams ar 4K izšķirtspēju.