Reddit noslēdz 60 miljonu ASV dolāru AI satura licencēšanas līgumu ar Google

Tikai trīs dienas pēc sākotnējiem ziņojumiem par sociālo mediju platformas Reddit 60 miljonu ASV dolāru AI satura licencēšanas darījumu ar neizpaužamu AI uzņēmumu, Reuters tagad ir atklājis AI uzņēmuma identitāti.

Pagājušajā naktī ekskluzīvā ziņojumā Reuters atklāja, ka Reddit ir noslēdzis darījumu ar Google, lai nodrošinātu tā saturu meklētājprogrammu giganta mākslīgā intelekta modeļu apmācībai. Trīs personas, kas pārzina lietu, atklāja šo informāciju. Bloomberg iepriekš ziņoja par Reddit satura darījumu, neatklājot pircēju.

Saskaņā ar vienu no avotiem līgums ar Google, Alphabet piederošo uzņēmumu, tiek novērtēts aptuveni 60 miljonu ASV dolāru apmērā gadā. Šis darījums izceļ Reddit centienus gūt papildu ieņēmumus, gatavojoties ļoti gaidītai akciju tirgus uzsākšanai. Platforma saskaras ar smagu konkurenci par reklāmas dolāriem no tādām platformām kā TikTok un Meta Platform Facebook.

Avoti, kuri nebija pilnvaroti runāt ar plašsaziņas līdzekļiem un izvēlējās palikt anonīmi, paziņoja, ka gan Reddit, gan Google atteicās sniegt komentārus par šo lietu, ziņoja Reuters.

Pagājušajā gadā Reddit paziņoja par nodomu iekasēt no uzņēmumiem maksu par piekļuvi tās lietojumprogrammu saskarnei (API), kas ir metode, ar kuru tā izplata saturu. Līgums ar Google iezīmē Reddit pirmo darījumu ar lielu AI uzņēmumu.

Reddit, kura galvenā mītne atrodas Sanfrancisko un kas vairāk nekā trīs gadus plāno veikt akciju izplatīšanu, gatavojas iesniegt savu sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) šonedēļ. Saskaņā ar diviem avotiem, šī dokumentācija pirmo reizi atklās savu finanšu informāciju potenciālajiem IPO investoriem, un tā var būt pieejama jau ceturtdien.

Cenšoties pārdot aptuveni 10% savu akciju piedāvājumā, Reddit, kura vērtība 2021. gada finansēšanas kārtā ir aptuveni 10 miljardi USD, cenšas panākt ievērojamu atzīmi akciju tirgū. Ja tas būs veiksmīgs, Reddit akciju tirgus palaišana būtu pirmais liela sociālo mediju uzņēmuma IPO kopš Pinterest publicēšanas 2019. gadā.

Nesen mākslīgā intelekta modeļu veidotāji ir aktīvi vienojušies ar satura īpašniekiem, lai dažādotu viņu apmācības datus, ne tikai izmantojot plašus interneta skrāpējumus. Tomēr šāda prakse rada iespējamās bažas par autortiesībām, jo ​​daudzi satura veidotāji ir apgalvojuši, ka viņu saturs ir izmantots neatļauti.

Ziņas par Redita AI satura licencēšanas darījumu nāk mazāk nekā gadu pēc tam, kad sociālās apkopošanas vietne atlaida 90 darbiniekus jeb aptuveni 5% no tās darbaspēka. Reddit izpilddirektors Stīvs Hafmens arī toreiz paziņoja, ka uzņēmums samazinās savus darbā pieņemšanas plānus līdz aptuveni 100 personām, salīdzinot ar sākotnējo mērķi – 300.

Reddit ir eksponenciāli audzis kopš tā dibināšanas pirms 16 gadiem. Šodien Reddit ikmēneša trafika apjoms ir gandrīz 2 miljardi. Saskaņā ar Alexa Internet datiem uz 2021. gada februāri, sociālo ziņu apkopošanas vietne ir kļuvusi par vienu no 25 visvairāk apmeklētajām vietnēm pasaulē un par 7. visapmeklētāko vietni ASV.

Reddit, ko 2005. gadā dibināja Aleksis Ohanians, ir sociālo ziņu apkopošanas, tīmekļa satura vērtēšanas un diskusiju platforma. Saskaņā ar Alexa Internet datiem 2020. gada oktobrī Reddit ir 17. visvairāk apmeklētā vietne pasaulē un 7. visvairāk apmeklētā vietne ASV.