Pēc analītiķu domām, planšetdatoru pārdošanas apjoms pasaulē 2024. gada pirmajā ceturksnī palielinājās

Šķiet, ka planšetdatoru tirgus, kas kādreiz bija plaukstošs sektors, kas, šķiet, sāk lejupslīdi, atgriežas. Pēc četru ceturkšņu krituma planšetdatoru pārdošanas apjoms pasaulē 2024. gada pirmajā ceturksnī palielinājās par 1%, sasniedzot 33,7 miljonus piegādāto vienību, liecina Canalys dati. Analītiķi skaidro, ka planšetdatoru pārdošanas pieaugums 2024. gada pirmajā ceturksnī ir saistīts ar vairākiem faktoriem, tostarp palielinātiem patēriņa izdevumiem un stabilāku pasaules ekonomiku.

Tirgus aug, bet ne gluži rekordists

Lai gan pieaugums noteikti ir pozitīvs planšetdatoru nozarei, pārdošanas apjomi nav pārspējuši nevienu visu laiku rekordu. Lielākie pārdevēji joprojām piegādāja mazāk planšetdatoru 2024. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar to pašu periodu 2023. gadā. Neskatoties uz to, kopējā tirgus tendence liecina par maiņu pareizajā virzienā, un analītiķi prognozē, ka planšetdatoru tirgus līdz 2024. gada beigām stabilizēsies virs pirmspandēmijas līmeņa. .

Vairāki faktori veicina interesi par planšetdatoriem. Jauno Android atskaņotāju pieaugošā konkurence veicina inovācijas, un galvenā uzmanība tiek pievērsta tādām funkcijām kā salokāms dizains un 3D satura skatīšanās bez brillēm. Šie uzlabojumi piedāvā daudzpusīgāku un visaptverošāku lietotāja pieredzi, potenciāli piesaistot jaunus klientus, kuriem, iespējams, trūkst tradicionālo planšetdatoru.

Apple joprojām vada, bet cik ilgi?

Apple, ilgstošais planšetdatoru tirgus līderis, saglabāja augstāko vietu 2024. gada pirmajā ceturksnī ar 36% tirgus daļu. Tomēr šķiet, ka viņu saķere tirgū nedaudz samazinās, un analītiķu ziņojumi liecina par Apple kopējās daļas samazināšanos. Tas atbilst tendencei, ka jaunpienācēji paņem lielāku pīrāga šķēli. Tā kā klīst baumas par jaunu iPad modeļu izlaišanu ar OLED displejiem, būs interesanti redzēt, vai Apple spēs atjaunot patērētāju entuziasmu un atgūt zaudēto tirgus daļu.

Planšetdatoru pārdošanas pieaugums 2024. gada 1. ceturkšņa datos liecina par iespējamu pavērsienu planšetdatoru nozarē. No jauna koncentrējoties uz inovācijām, jaunu spēlētāju konkurenci un solījumu radīt aizraujošus jaunus formas faktorus un funkcijas, planšetdatori var izveidot nišu arvien mainīgajā plaša patēriņa elektronikas pasaulē.

Canalys planšetdatoru pārdošana 2024. gada 1. ceturksnī