OpenAI zaudē divus augstākā līmeņa vadītājus uzņēmuma vadības maiņas dēļ

Divi augstākā līmeņa vadītāji nesen ir atkāpušies no amatiem OpenAI, būtiski mainot pasaulē populārākā AI starta uzņēmuma vadību. Saskaņā ar The Information ziņojumu, atsaucoties uz uzņēmuma pārstāvi, pagājušajā nedēļā uzņēmumu pameta cilvēku nodaļas viceprezidente Diane Yoon un Kriss Klārks, kurš vadīja bezpeļņas un stratēģiskās iniciatīvas.

Jons, kurš bija bijis cilvēku nodaļas viceprezidents, un Klārks, kurš iepriekš pārraudzīja bezpeļņas un stratēģiskās iniciatīvas, šīs nedēļas sākumā atvadījās no organizācijas. Šī vadības maiņa ir viena no ievērojamākajām OpenAI, kopš pagājušā gada novembrī uzņēmuma valde atcēla izpilddirektoru Semu Altmanu no amata.

“Abas atkāpšanās no amata ir pēdējās nozīmīgākās izmaiņas OpenAI vadībā pēc Sema Altmena dramatiskās gāšanas un tam sekojošās bezpeļņas padomes, kas vada startup, atkārtotas pieņemšanas darbā, notikumi, kas izcēla tās neparasto korporatīvo struktūru. Abi vadītāji bija vieni no ilggadējiem ChatGPT izstrādātāja vadītājiem, kas nesen bija 86 miljardu dolāru vērtībā darbinieku akciju pārdošanas rezultātā, ”ziņoja The Information.

Yoon, ilggadējs uzņēmuma dalībnieks, pievienojās OpenAI 2018. gadā kā operāciju vadītājs un 2021. gadā kļuva par cilvēkresursu ģenerālmenedžeri. Klārks, kurš iepriekš bija ieņēmis OpenAI COO amatu, kļuva par komandas daļu 2021. gadā. 2016. gadā, un tai bija izšķiroša loma stratēģisko centienu vadībā.

Lai gan konkrētie Yoon un Clark aiziešanas iemesli joprojām netiek atklāti, viņu plašā pieredze OpenAI un agrīna iesaistīšanās uzņēmumā liecina par dziļu pieķeršanos. The Information ziņojumi liecina, ka gan Yoon, gan Klārks bija starp organizācijas sākotnējiem darbiniekiem, kas pievienojās pirms tās plašās atzīšanas.

Paziņojumā, kas tika izdots pagājušā gada jūnijā, atklājot OpenAI inaugurācijas starptautisko biroju Londonā, Yoon deva mājienus par organizācijas paplašināšanās ambīcijām, atzīmējot: “Šis ir pirmais solis, un mēs plānojam nākotnē paplašināt darbību citās valstīs.”

Klārks, kurš bija jaunākais Mauntinvjū (Kalifornija) mērs, pēc Altmana aiziešanas atgriezās OpenAI, paužot nelokāmu uzticību komandai. “Mūsu komanda saglabāja vienotību visās šajās grūtībās un kļuva stiprāka nekā jebkad agrāk,” viņš teica vēstījumā.

Yoon un Clark izejas notiek OpenAI izšķirošā krustojumā, jo tas virzās uz strauji mainīgas ainavas sarežģītību. Uzņēmums saskaras ar pieaugošu pārbaudi attiecībā uz potenciālajiem apdraudējumiem, kas saistīti ar lieliem valodu modeļiem, pat ja tas cenšas izmantot tehnoloģiju izdevīgiem lietojumiem.