OpenAI noslēdza 250 miljonu dolāru darījumu ar News Corp

Šobrīd šķiet, ka mākslīgais intelekts un žurnālistikas nozare sajaucas kā eļļa un ūdens (patiesībā eļļa un uguns). Pastāv spriedze starp publikācijām un AI uzņēmumiem, kas vāc savus datus, taču šim scenārijam var būt sudraba oderējums. Saskaņā ar jauno ziņojumu OpenAI un News Corp tikko paziņoja par jaunu vairāku gadu līgumu. Šis darījums nodrošinās OpenAI piekļuvi News Corp jaunumiem.

Ja nezināt, News Corp ir liels uzņēmums, kam pieder vairākas žurnālistikas publikācijas, tostarp The Sunday Times, The Sun, The Australian, The New York Post, The Wallstreet Journal, Barron's, MarketWatch, The Advertiser, Herald Sun, The. Times, The Daily Telegraph, Courier Mail un Investor's Business Daily.

Tā ir liela korporācija, kas šā gada pirmajā ceturksnī ir nopelnījusi 2,5 miljardus ASV dolāru. Tātad tam noteikti ir liela ietekme pār ziņu nozari.

News Corp noslēdza vairāku gadu līgumu ar OpenAI

Viena no galvenajām problēmām ar AI uzņēmumiem, kas izmanto ziņu stāstus, ir tas, ka viņi parasti izmanto informāciju bez publikāciju piekrišanas. Tas noveda pie masveida tiesas prāvas, ko New York Times ir iesniedzis pret OpenAI un Microsoft.

Lai novērstu citus juridiskus jautājumus, OpenAI un News Corp paspieda roku vairāku gadu līgumam, kura kopējais apjoms nākamajos piecos gados būs 250 miljoni USD. Tātad, tas ir USD 5 miljoni katru gadu. Šis darījums nodrošinās ChatGPT piekļuvi ziņām no New Corp piederošajām publikācijām.

Šī nav vienīgā partnerība, ko OpenAI ir paziņojis. Uzņēmums sadarbojās arī ar Reddit, Dotdash Meredith, The Financial Times, Axel Springer, The Associated Press, Bild un Die Welt. Pēdējie divi ir Vācijas uzņēmumi. OpenAI sadarbojās arī ar Spānijas izdevumu Prisma Media.

Vai šie piedāvājumi ir tā vērti?

Tas vēl jāredz. Viena problēma ir tāda, ka AI uzņēmumi var izvilkt datus no publikācijām un reproducēt šos datus AI ģenerētos rezultātos. Tas ļauj lasītājam atteikties apmeklēt vietni un veicināt šīs vietnes reklāmu ieņēmumus.

Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē žurnālistikas industrijas sirdi, ir Google AI pārskati. Veicot meklēšanu, jūs redzēsit AI ģenerētus pārskatus par to, ko meklējāt, un tam ir bijusi milzīga ietekme uz vairākām vietnēm.

Tomēr izskatās, ka šie darījumi nosūtīs naudu tieši uzņēmumiem, no kuriem OpenAI iegūst datus. Mums ir jāpatur prātā, ka šie darījumi sūta naudu šo vietņu mātesuzņēmumiem, tāpēc mēs nezinām, cik daudz naudas saņem atsevišķas publikācijas.

Jebkurā gadījumā tas ir daudz labāk nekā datu ņemšana bez maksas. Tagad mums tikai nepieciešams, lai Google darītu to pašu!