OpenAI drīzumā varētu paziņot par meklētājprogrammu

Kad Open AI oficiāli uzsāka ChatGPT, tas arī sāka karstu karu starp to un Google. Nu, karš turpinās līdz šai dienai, un šķiet, ka OpenAI vēlas uzkāpt vēl vairāk Google kāju. Saskaņā ar ziņojumu OpenAI varētu strādāt pie meklētājprogrammas, un uzņēmums to var paziņot dažas dienas pirms Google I/O.

ChatGPT var darīt daudzas lietas, taču tā nav lieliska meklētājprogramma. Ikreiz, kad to izmantojat, jums ir darīšana ar ierobežotu zināšanu kopumu, un tā nevar nodrošināt meklēšanas rezultātus. Tomēr, lai gan Sems Altmans to sauc par “stulbāko modeli”, uzņēmums joprojām cer, ka tas ir daudz vairāk nekā tikai tērzēšanas robots.

Pēdējos pāris mēnešus klīst baumas, ka OpenAI vēlas izveidot īstu meklētājprogrammu, kas aptver ChatGPT. Viens avots pat apgalvo, ka OpenAI reģistrēja domēnu search.chatgpt.com.

Acīmredzot tas būs jauns klasiskās meklētājprogrammas veids, pie kā esam pieraduši Google un Microsoft Bing. Lai gan mēs nezinām, ko uzņēmums plāno, ja tas vēlas būt meklētājprogramma, ko darbina ChatGPT, mēs domājam, ka tā būs līdzīga Google meklēšanas ģeneratīvajai pieredzei (SGE). Mēs iedomājamies, ka mēs redzēsim AI ģenerētus meklēšanas rezultātus, pirmkārt un galvenokārt ar saitēm uz vietnēm. Šobrīd ir grūti pateikt, vai OpenAI patiešām strādā pie meklētājprogrammas.

Baumas liecina par AI atvēršanu, paziņojot par meklētājprogrammu mazāk nekā nedēļu pirms Google I/O

Šo ziņu gribēsi uztvert ar sāls graudu. Klīst baumas, ka OpenAI plāno pasākumu, kas notiks 9. maijā. Šajā gadījumā avoti apgalvo, ka uzņēmums atklās savu meklētājprogrammu. Viens avots, @apples_jimmy on x, saka, ka OpenAI janvārī sāka pieņemt darbā iekšējos pasākumu darbiniekus un mārketinga amatus. Viņi arī apgalvo, ka uzņēmums pagājušajā mēnesī nolīga pasākumu vadītāju.

Kā mēs zinām, Google I/O, viena no gada lielākajām izstrādātāju konferencēm, notiks 14. maijā, pēc nepilnām divām nedēļām. Ziņojumā teikts, ka OpenAI rīkos šo pasākumu 9. maijā, tikai piecas dienas pirms tam. Ja tā, tas varētu ievērojami kavēt ažiotāžu ap Google I/O.

@apples_jimmy ziņojumā pat teica: “Laikam, viņi nevar palīdzēt uzlabot Google I/O”, atsaucoties uz to, kā OpenAI paziņojums varētu potenciāli mainīt Google lielo notikumu.

Jebkurā gadījumā, ja OpenAI plāno izveidot meklētājprogrammu, mēs sagaidām, ka Microsoft iesaistīsies tās izstrādē. Uzņēmumam pieder pasaulē otrā lielākā meklētājprogramma, kas ir Bing. Tāpēc būs interesanti redzēt, kā šī potenciālā OpenAI meklētājprogramma izrādīsies.