Microsoft jāmaksā 242 miljonu dolāru soda nauda Cortana patentu prāvā

Korporācija Microsoft samaksās 242 miljonu dolāru lielu naudas sodu par patenta pārkāpumu tiesas prāvā, kas saistīta ar uzņēmuma virtuālo palīgu Cortana. Saskaņā ar žūrijas spriedumu Microsoft tehnoloģija pārkāpa patentu, kas pieder Wi-LAN meitasuzņēmumam IPA Technologies. Līdz ar to žūrija piesprieda IPA zaudējumu atlīdzību 242 miljonu ASV dolāru apmērā.

Tiesas prāva bija vērsta uz Cortana izmantoto balss atpazīšanas tehnoloģiju. IPA apgalvoja, ka Microsoft virtuālais asistents pārkāpis patentu, kas iegūts no SRI International Siri Inc., Apple virtuālā asistenta Siri izstrādātājiem. Microsoft apstrīdēja šos apgalvojumus, apgalvojot, ka viņu tehnoloģija nepārkāpj patentu un ka pats patents ir nederīgs.

Šī nav pirmā IPA patentu prāva pret tehnoloģiju gigantiem. Iepriekš viņi iesūdzēja tiesā gan Google, gan Amazon par iespējamiem līdzīgu patentu pārkāpumiem. Kamēr Amazon veiksmīgi aizstāvējās 2021. gadā, lieta pret Google turpinās.

Ko tas nozīmē Microsoft un Cortana nākotnei

2023. gada beigās Microsoft paziņoja par Cortana kā atsevišķas lietotnes atbalsta pārtraukšanu. Lai gan Cortana funkcionalitāte joprojām ir integrēta ar Windows un citiem Microsoft produktiem, šķiet, ka uzņēmums atsakās no īpašiem virtuālajiem palīgiem. Nav skaidrs, kā šis 242 miljonu dolāru naudas sods ietekmēs Cortana turpmāko attīstību Microsoft ekosistēmā.

Microsoft plāno lēmumu pārsūdzēt. Apelācijas izskatīšana var ilgt mēnešus vai pat gadus, un galīgais iznākums joprojām nav skaidrs. Ja spriedums tiks apstiprināts, uzņēmums varētu būt spiests pārveidot Cortana vai, iespējams, noslēgt licences līgumus ar IPA.

Lai gan pati tiesas prāva ir tehniska, tā izceļ notiekošās juridiskās cīņas saistībā ar intelektuālo īpašumu tehnoloģiju nozarē. Uzņēmumi, piemēram, IPA, spēlē lomu patentu tiesību īstenošanā, un to tiesas prāvām var būt ievērojama finansiāla ietekme uz lielākajām tehnoloģiju korporācijām, par ko liecina Microsoft lieta. Turklāt IPA mērķtiecība pret vairākiem tehnoloģiju gigantiem ar līdzīgām tiesas prāvām liecina par patentu izpildes tendenci virtuālo palīgu telpā, kas, iespējams, ietekmēs šo tehnoloģiju attīstību nākotnē.