Microsoft ierobežo Azure AI sejas atpazīšanas izmantošanu policijas spēkiem

Šķiet, ka Microsoft nevēlas, lai tiesībaizsardzības iestādes izmantotu Azure OpenAI personu sejas atpazīšanai reāllaikā. Redmondas uzņēmums nesen mainīja savu rīcības kodeksu attiecībā uz AI pakalpojumu izmantošanu policijā.

Arī tiesībaizsardzības iestādes jau kādu laiku ir pielāgojušās uz mākslīgā intelekta tehnoloģijām. Turklāt militāro un policijas tehnoloģiju piegādātāji, piemēram, Axon. Piemēram, pēdējā nesen paziņoja, ka izmantos GPT-4 modeļa iespējas, lai atvieglotu mobilo kameru uzņemtā audio transkripciju. Tas var būt ļoti noderīgi, lai paātrinātu policijas ziņojumu gaitu.

Tomēr jaunākās Azure AI rīcības kodeksa modifikācijas ir paredzētas tieši mobilajām kamerām. Kā pamanījis The Register, Microsoft stingri aizliedza izmantot Azure AI reāllaika sejas atpazīšanai, izmantojot tādas ierīces kā policijas kameras un informācijas kameras. Microsoft paplašināja ierobežojumus policijas spēkiem visā pasaulē. Iepriekš aizliegums bija spēkā tikai ASV štatam un vietējai policijai.

Microsoft nevēlas, lai policija izmantotu Azure AI reāllaika sejas atpazīšanai

Attiecībā uz aizliegumu jaunajā rīcības kodeksā ir īpaši minētas dažas galvenās frāzes. Piemēram, “reāllaika sejas atpazīšanas tehnoloģija mobilajās kamerās” un “savvaļas vidē”. Tas liek domāt, ka policijas spēki joprojām varētu izmantot Azure AI sejas atpazīšanai drošības kameru uzņemtajā saturā. Arī ierakstos pēc situācijām. Bet apstiprinājuma par to vēl nav.

Precīzs Microsoft lēmuma iemesls nav zināms. Uzņēmums uz The Register jautājumiem par to neatbildēja. Tomēr tas varētu atbilst vienai no uzņēmuma galvenajām politikām attiecībā uz AI balstītu tehnoloģiju izmantošanu un ieviešanu. Konkrētāk, tās politikā teikts, ka to nevar “izmantot, lai no viņu attēliem vai videoklipiem secinātu sensitīvus cilvēku atribūtus, piemēram, dzimumu, rasi vai noteiktu vecumu”.

Turklāt AI izmantošana dažkārt ir parādījusi dažas problēmas, kas saistītas ar identificēšanu pēc atribūtiem. Ir bijuši gadījumi, kad dažos apstākļos tas ir parādījis sava veida aizspriedumus. Tāpēc tā izmantošana šajā jomā nav pilnīgi droša, vismaz šodien.