Mazās publikācijas baidās no Google AI pārskatiem

Google ir viens no lielākajiem mākslīgā intelekta uzņēmumiem pasaulē un arī lielākais meklēšanas uzņēmums pasaulē. Šķiet, ka šī kombinācija ir laba, bet tas ir atkarīgs no tā, kas jūs esat. Daudzas mazu publikāciju vietnes baidās, ka Google AI pārskati apdraud to trafiku.

Kādi ir AI pārskati? Iespējams, jūs to zināt kā Google SGE (meklēšanas ģeneratīvā pieredze). Būtībā, kad meklējat kaut ko Google tīklā, jūs saņemsit AI ģenerētu informāciju, kuru meklējāt. Tātad, ja meklējat informāciju par to, kā saglabāt drošību, kāpjot kalnā, nevis iegūstat vietņu sarakstu ar atbilstošu informāciju, jūs saņemsiet AI ģenerētu skaidrojumu.

Problēma ir tā, ka tās vietnes, kuras redzējāt, ir atkarīgas no jūsu trafika, lai saņemtu ieņēmumus no reklāmām. Izmantojot Google AI pārskatus, cilvēki varēs atteikties apmeklēt šīs vietnes un vienkārši iegūt informāciju no pārskata. Acīmredzot, tas nav kaut kas tāds, ko cilvēki vēlas.

Nelielas publikācijas baidās no trafika samazināšanās, pateicoties Google AI pārskatiem

Google kopš pagājušā gada ir testējis AI pārskatus ar nosaukumu SGE. Lai gan tas bija ierobežots tests, dažās vietnēs ir bijis jūtams trafika kritums.

The Washington Post norādīja uz Džeiku Boliju, spēka treneri, kurš raksta apavu apskatus nelielai vietnei. Viņš ziņoja par milzīgu Google trafika kritumu pagājušajā gadā par 96%. Vai nu tas ir Google AI eksperimentu rezultāts, vai arī cilvēce ir pēkšņi attīstījusies, pārsniedzot nepieciešamību pēc apaviem. Mēs nevaram droši apgalvot, ka trafika samazināšanās ir tieša Google darbību ietekme, taču laiks ir ērts.

Šobrīd mēs atrodamies vietā, kur žurnālistikas nozare ir apdraudēta. Google ir lielākā meklētājprogramma pasaulē, un tā nodrošina naudu miljoniem vietņu visā pasaulē. Tomēr, tā kā AI pārskati tika plaši izplatīti, šajās vietnēs būs vērojams ievērojams trafika un ieņēmumu kritums. Turklāt, tā kā uzņēmums atsakās maksāt tieši žurnālistiem, mums nav ne jausmas, ko uzņēmums darīs mazākām vietnēm.

Google savos AI pārskatos sniedz saites uz vietnēm, taču cik daudz cilvēku tās lasīs, ja atbilde viņiem tiks sniegta uz sudraba šķīvja?

Ne tikai tas, bet arī AI pārskatos sniegto saišu skaits ir niecīgs, salīdzinot ar saišu skaitu, ko persona redzētu, veicot tradicionālo Google meklēšanu. Mums vienkārši būs jāredz, kādi ir Google nodomi un vai uzņēmums slepeni necīnās karā pret žurnālistiku.