Matter 1.3 nodrošina atbalstu jaunām ierīcēm, EV lādētājiem un citiem

Šodien Savienojamības standartu alianse (CSA) paziņoja par Matter 1.3, kas atbalsta vairāk sadzīves tehnikas, elektrisko transportlīdzekļu (EV) lādētāju un enerģijas un ūdens pārvaldības ierīču.

Kad CSA 2022. gada oktobrī pirmo reizi ieviesa Matter 1.0, tās atbalsts bija ierobežots līdz dažām viedajām mājas ierīcēm. Toreiz lietotājiem bija ierobežotas vadības iespējas, savienojot savas ierīces. Tomēr CSA turpināja atjaunināt savienojamības standartus, lai laika gaitā atbalstītu vairāk viedierīču un to funkcionalitāti.

Matter 1.3 sniedz atbalstu jauna veida ierīcēm

Jaunākajā CSA paziņotajā atjauninājumā ir detalizēti aprakstīti viedās mājas ierīču veidi, kurus Matter atbalstīs. Viens no galvenajiem papildinājumiem ir saistīts ar sadzīves tehniku. Matter 1.3 tagad pievieno atbalstu vairākām ierīcēm, kas ietver virkni būtisku mājsaimniecības ierīču, ko izmanto ikdienā.

Jaunie atbalstītie ierīču veidi ir mikroviļņu krāsnis, cepeškrāsnis, plīts virsmas, tvaika nosūcēji un veļas žāvētāji. CSA šodienas emuāra ziņā ir sīkāk aprakstījusi izmaiņas saistībā ar šīm ierīcēm. Šeit ir šo izmaiņu kopsavilkums.

Runājot par mikroviļņu krāsnīm, lietotājs var kontrolēt gatavošanas laiku, jaudas līmeni un darbības režīmu. Kad mikroviļņu krāsns pabeigs savu uzdevumu, lietotāji saņems paziņojumus, piemēram, “cikla beigas” vai “ēdiens gatavs”. Cepeškrāsnīm Matter 1.3 atjauninājums ietver “konfigurācijas, tostarp iebūvētas, atsevišķas vai kā daļu no klāsta ar saistīto plīts virsmu.” Izmantojot jaunāko atjauninājumu, lietotāji varēs kontrolēt atsevišķus cepeškrāsns nodalījumus no darbības režīma un temperatūras iestatīšanas perspektīvas, izmantojot informāciju par to, vai cepeškrāsns ir iepriekš uzsildīta vai atdzesēta.

Nesen izziņotā Matter 1.3 arī pievieno atbalstu plīts virsmām. Lietotāji tagad var attālināti piekļūt un vadīt indukcijas plīts virsmām. Tas vēl nav viss, jaunākais atjauninājums ļauj arī kontrolēt gaismas un ventilatora iestatījumus plīts nosūcējos, “kā arī jebkura izmantotā filtra materiāla (piemēram, HEPA filtru) statusu/darba laika beigas.”

Turpinot, Matter 1.3 sniedz atbalstu veļas žāvētājiem, ļaujot lietotājiem iestatīt žāvētāja režīmu un temperatūru. CSA arī skaidro, ka lietotāji attālināti var vadīt žāvētāju tikai tad, ja to atļauj vietējie drošības noteikumi.

Atjauninājums arī pievieno atbalstu EV lādētājiem, kā arī enerģijas un ūdens pārvaldības ierīcēm

Nesen paziņotais Matter 1.3 tagad atbalsta EV lādētājus, kas ļauj ražotājiem iegūt Matter sertifikātus savām ierīcēm. Tas ļauj sākt un pārtraukt EV uzlādi un pielāgot uzlādes ātrumu. Turklāt jūs varat arī iestatīt jūdzes vai diapazonu, kas nepieciešams jūsu izbraukšanas laikam un daudz ko citu.

Neaizmirsīsim, ka Matter 1.3 ietver atbalstu enerģijas un ūdens apsaimniekošanas ierīcēm. Jaunākais atjauninājums ļauj enerģijas ierīcēm nosūtīt reāllaika enerģijas patēriņa pārskatus lietotnēm, izmantojot Matter. Turklāt tiek atbalstītas viedās ūdens pārvaldības ierīces, piemēram, lietus sensori, noplūdes detektori, viedie vārsti un sasalšanas detektori.

Lai gan Matter 1.3 ir pieejams izstrādātājiem, lielākajām ekosistēmām, tostarp Google Home un citām, vēl ir jāpievieno Matter 1.2 atbalsts.