Lenovo jaunā Legion 7000k sērija ar klēpjdatora procesoriem

Lenovo paziņoja par jaunu spēļu datoru līniju, kas izmantos klēpjdatoru procesorus, nevis tradicionālos galddatoru procesorus. Šos jaunos galddatorus, kas saukti par “Legion 7000k” sēriju, darbinās augstas veiktspējas mobilie CPU no Intel 13. paaudzes Core HX sērijas. Šīs mikroshēmas lepojas ar iespaidīgām jaudas iespējām, sasniedzot maksimālo turbo jaudu (PL2) 253 vatus, norāda VideoCardz.

Šo pāreju veicina Lenovo novatoriskā MoDT (Mobile on Desktop) platforma, kā ziņo IT Home. Atšķirībā no tradicionālajiem galddatoriem ar noņemamām CPU ligzdām, MoDT integrē procesorus tieši mātesplatē.

Legion 7000k sērijas procesoru priekšrocības un problēmas

Klēpjdatoru procesori parasti ir mazāki un energoefektīvāki nekā to galddatoru procesori. Tas varētu nozīmēt mazākus, klusākus un, iespējams, pieejamākus spēļu datorus. Turklāt mobilo procesoru tehnoloģiju sasniegumi ir samazinājuši veiktspējas atšķirības starp galddatoriem un klēpjdatoriem. Kā ierosina TechRadar, šis solis varētu būt Lenovo veids, kā novērst galddatoru izmiršanu, piedāvājot racionalizētu un potenciāli rentablu iespēju spēlētājiem.

Tomēr bažas pastāv. Galddatoru procesoriem parasti ir vairāk kodolu un lielāks takts ātrums, kas var ietekmēt veiktspēju prasīgās spēlēs ar augstu izšķirtspēju. Vēl viena problēma ir jaunināmība, jo pielodētos MoDT procesorus nevar viegli nomainīt kā tradicionālos galddatorus.

Spēļu datoru nākotne: jauna kompaktās jaudas ēra?

Lenovo Legion 7000k sērijas panākumi būs atkarīgi no tā spējas nodrošināt konkurētspējīgu veiktspēju un vērtības piedāvājumu. Ja šie galddatori atbilst tipisku spēļu datoru neapstrādātajai jaudai mazākā un, iespējams, pieejamākā iepakojumā, tas varētu iezīmēt izmaiņas tirgū. Tomēr joprojām ir jārisina bažas par ilgtermiņa jaunināmību un iespējamiem veiktspējas ierobežojumiem noteiktās jomās.

Viena lieta ir droša: Lenovo solis ir izraisījis sarunu par spēļu datoru nākotni. Tehnoloģijai turpinot attīstīties, līnijas starp klēpjdatoriem un galddatoriem var turpināt izplūst, piedāvājot spēlētājiem elastīgākas un, iespējams, kompaktākas iespējas, nezaudējot veiktspēju.