Kurām lietotnēm ir nepieciešams jūsu pirksta nospiedums? Jaunākā Android 14 beta versija jums pateiks

Jūs vēlaties pierakstīties savā iecienītākajā bankas lietotnē vai nodokļu pārvaldības lietotnē. Pēc tam jūs saņemat uzvedni, kurā tiek lūgta atļauja izmantot jūsu pirksta nospiedumu. Tomēr vai jūs patiešām zināt, vai tā ir tikai šī lietotne, kas izmanto jūsu pirkstu nospiedumu? Dažreiz to ir grūti zināt, taču jaunākā Android 14 beta versija parādīs, kurai lietotnei ir nepieciešama piekļuve jūsu pirksta nospiedumam.

Ja neesat sapratis, Google tikko izlaida Android 14 QPR3 Beta 1 Pixel ierīcēm. Ja esat reģistrējies beta programmā un neesat to atjauninājis, ieteicams instalēt atjauninājumu. Cilvēki joprojām ielaužas tajā un uzzina, kas tajā slēpjas.

Android 14 informēs jūs, kurai lietotnei ir nepieciešama piekļuve jūsu pirksta nospiedumam

Skumji ir tas, ka jūs nekad īsti nezināt, kura lietotne iegūst piekļuvi jūsu pirkstu nospiedumam. Protams, ja piesakāties savā Capital One kredītkartes kontā, jūs zināt, ka Capital One lietotne iegūst piekļuvi. Tomēr sliktiem aktieriem ir veidi, kā darīt lietas, kuras viņiem nevajadzētu darīt, un nolaupīt lietotnes saviem nežēlīgajiem mērķiem.

Jūs nekad nezināt, vai slikta lietotne bez jums nezinot piekļūst arī jūsu pirkstu nospiedumiem vai sejas datiem. Ļaunprātīgas lietotnes var slīdēt ap jūsu operētājsistēmu un piekļūt lietām, kurām nevajadzētu.

Tātad, ja cita lietotne iegūst piekļuvi jūsu pirkstu nospiedumiem vai sejas datiem, Android 14 ir risinājums. Kad lietotne pieprasa atļauju piekļūt jūsu pirksta nospiedumam, pirksta nospieduma uzvednes augšdaļā redzēsit šīs lietotnes ikonu. Šķietami, ja cita lietotne iegūst piekļuvi jūsu sejas vai pirkstu nospiedumu datiem, tiks parādīta šīs lietotnes ikona.

Tātad, ja redzat uznirstošu citu lietotni, jūs zināt, ka šī lietotne ir nekavējoties jāizdzēš. Turklāt, ja redzat, ka cita lietotne iegūst piekļuvi jūsu biometriskajiem datiem, izmantojiet arī šo lietotni. Tas palielina iespēju, ka Google noņems šo lietotni.