Jūsu Android tālrunis drīz vien labāk atturēs zagļus

Google atvieglo datu saglabāšanu jūsu Android ierīcēs, gaidāmajā operētājsistēmā Android 15 iekļaujot pretaizdzīšanas funkcijas. Android ir vispopulārākā viedtālruņu operētājsistēma, un katra Android ierīču paaudze ir nedaudz dārgāka nekā iepriekšējā.

Šis vērtības pieaugums nozīmē, ka zagļi, visticamāk, mēģinās to nozagt. TechRadar ziņo, ka Google ievieš Android ierīcēm funkcijas, kas apgrūtina zagļu iespējas pārdot jūsu Android ierīces, lai gūtu peļņu, ja tās kādreiz tiktu nozagtas.

AI spēlē milzīgu lomu Android pretaizdzīšanas stratēģijā

Google emuārs atklāj, ka Android ierīces drīzumā varēs noteikt, kad tās tiek sagrābtas. Viņi šo funkciju sauc par “zādzības noteikšanas bloķēšanu”. Pieņemsim, ka ejat pa ielu un kāds paņem jūsu tālruni no rokām. Izmantojot mākslīgo intelektu, zādzības noteikšanas slēdzene varēs sajust kustības, kas saistītas ar zādzību.

Ja ir ieslēgta zādzības noteikšanas bloķēšana, Android ierīce automātiski bloķēsies, lai zagļi nenozagtu jūsu datus. Zādzību noteikšanas bloķēšana ir pieejama ierīcēs ar operētājsistēmu Android 10+, izmantojot Google Play pakalpojumus.

Līdzās zādzību noteikšanas bloķēšanai Google ievieš bezsaistes ierīces bloķēšanu un attālo bloķēšanu. Pirmā automātiski bloķē tālruni neilgi pēc tam, kad tas pāriet bezsaistē. Pēdējais ļauj jums lai bloķētu savu nozagto ierīci, vienkārši zinot tālruņa numuru un atbildes uz drošības izaicinājumu. Ierīcēs ar operētājsistēmu Android 10+ ir pieejamas arī bezsaistes ierīces bloķēšana un attālā bloķēšana.

Google uzlabo Android drošību ar stingrāku rūpnīcas datu atiestatīšanu

Operētājsistēmā Android 15 Google nodrošina jaunināšanu uz rūpnīcas iestatījumu atiestatīšanu. Tam vajadzētu apgrūtināt zagļiem ātru ierīces datu dzēšanu un tālruņa tālākpārdošanu. Pēc tam, kad zaglis sāks rūpnīcas datu atiestatīšanu, viņam būs jāzina jūsu Google konta akreditācijas dati pirms ierīces atkārtotas iestatīšanas.

Lai atturētu zagļus, kuri vēlas iegūt jūsu datus, Google nodrošina Private Space operētājsistēmā Android 15. Privātā telpa nodrošina lietotājiem ar PIN aizsargātu zonu tālrunī, kur viņi var paslēpt un bloķēt lietotnes, kas apstrādā sensitīvus datus.

Google arī uzlabo autentifikāciju atsevišķās ierīcēs. Ja izmantojat atbalstītu ierīci, būs jāveic vairāk darbību, lai mainītu sensitīvos iestatījumus. Uzlabota autentifikācija nozīmē, ka, mainot sensitīvos iestatījumus Android ierīcē vai Google kontā, ierīcei būs nepieciešama biometriskā informācija.