Huawei un SMIC izveidos 5nm mikroshēmu bez EUV iekārtām

Šķietami, ka SMIC izveidos 5nm mikroshēmu Huawei, neizmantojot Extreme Ultraviolet (EUV) litogrāfijas iekārtas. Tā teikts jaunā ziņojumā, un tas šķiet ticami. Pirms sākam to aplūkot, ļaujiet man sniegt jums nelielu informāciju par to.

SMIC faktiski varētu izveidot 5 nm mikroshēmu Huawei bez EUV litogrāfijas iekārtām

Kā daudzi no jums zina, ASV ir noteikušas nopietnas sankcijas pret Huawei. Tas, protams, ietekmēja uzņēmuma biznesa plānus gadu gaitā. Viena no problēmām ir… procesori. Huawei gadiem ilgi nevarēja piedāvāt 5G savos tālruņos, līdz pagājušajā gadā tai izdevās piedāvāt savu mikroshēmu ar vecākām tehnoloģijām. Šo mikroshēmu ražoja SMIC, un tā ir 7 nm Kirin 9000S.

SMIC šogad izveidoja citu Huawei mikroshēmu, Kirin 9010, kas ir atšķirīga Kirin 9000S iterācija. Tā ir arī 7 nm mikroshēma. Mēs atrodamies 3 nm procesoru laikmetā, tāpēc šī ir diezgan veca tehnoloģija.

SMIC nevar piedāvāt 3nm procesorus Huawei, un Huawei nevar to pieprasīt no citiem mikroshēmu ražotājiem ASV sankciju dēļ. Šķiet, ka SMIC vēlāk šogad varēs izveidot 5 nm mikroshēmu Huawei.

Kāpēc SMIC tas jādara bez EUV mašīnām? Tāpēc, ka ASV un Nīderlandes valdības neļauj viņiem piekļūt šīm iekārtām. Šīs mašīnas uz silīcija plāksnēm var iegravēt ļoti plānu shēmu shēmu.

SMIC, iespējams, izmantos vecākas DUV litogrāfijas iekārtas, lai tas notiktu

Tagad, pamatojoties uz Business Korea ziņojumu, SMIC, šķiet, varēs izmantot vecākas Deep Ultraviolet (DUV) litogrāfijas iekārtas, lai izveidotu 5 nm mikroshēmu. Šīs mašīnas tika iegādātas pirms aizlieguma.

Vai tas vispār ir iespējams? Pamatojoties uz analītiķu teikto, tā ir. Ir āķis, tomēr cena, ko tādu darīt ar DUV mašīnām, būs diezgan augsta. Šis procesors sākotnēji tiks izgatavots Huawei Mate 70 sērijai.

Vēl viena ziņa, kas tika kopīgota ar šo, ir tāda, ka SMIC tagad ir trešā lielākā lietuve pasaulē. Tas ir balstīts uz gada pirmā ceturkšņa datiem. Pārdošanas apjoma ziņā tas joprojām ir tālu aiz TSMC un Samsung, taču šobrīd tas ir trešajā vietā.