Huawei ir investējis ASV pētniecībā, neskatoties uz to, ka tas ir aizliegts

Ir pagājis laiks, kopš ASV ir ierobežojušas Huawei sadarbību ar ASV bāzētiem uzņēmumiem. ASV ir arī noteikušas ierobežojumus Ķīnas pusvadītāju uzņēmumiem, kas saistīti ar Huawei. Tirdzniecības sankcijas, bez šaubām, ir palēninājušas Ķīnas giganta tehnoloģisko attīstību. FCC plāno neļaut Huawei sertificēt bezvadu aprīkojumu, kas virzās uz ASV.

Jaunākajās ziņās Bloomberg atklāj, ka ne viss starp uzņēmumu un ASV ir apturēts. Huawei ir finansējis progresīvus pētījumus ASV universitātēs, neskatoties uz to, ka tas ir aizliegts. Pētnieki saņem naudu, izmantojot neatkarīgu Vašingtonā bāzētu pētniecības fondu.

Huawei ir slepeni finansējis pētniekus ASV

Bloomberg norāda, ka Huawei bija vienīgais pētniecības konkursa finansētājs. Kopš 2022. gada tam ir piešķirti miljoniem dolāru, un tas piesaistījis simtiem zinātnieku priekšlikumu. Daudzas no tām ir saistītas ar labākajām ASV universitātēm, kuras faktiski ir aizliegušas pētniekiem strādāt ar Huawei. Bet viņi pat nezināja, no kurienes tieši tika saņemts finansējums.

Huawei finansē pētījumus ASV, neskatoties uz to, ka valdība to aizliedza, patiesībā varētu radīt bažas. Veiksmīga pētniecības darba radītās inovācijas nodrošinās Ķīnai priekšrocības tās aizsardzības līgumu slēgšanas un komerciālajās interesēs, atzīmēja Kevins Volfs, uz biznesu orientētā advokātu biroja Akin partneris, kurš specializējas eksporta kontrolē.

Bet par ko īsti bija šis pētījums? Nu, Optica, pētniecības fonds iepriekš ir atklājis, ka to interesēja augstas jutības optiskie sensori un detektori, kā arī citas pētniecības kategorijas.

Džeimss Mulvenons, aizsardzības darbuzņēmējs, sacīja, ka prestižam ASV pētniecības fondam ir slikti izskatīties anonīmi pieņemt ieguldījumus no Huawei, aizliegta Ķīnas uzņēmuma, kas ASV valdībai rada tik daudz nacionālās drošības problēmu. Viņš ir strādājis pie pētniecības drošības jautājumiem un līdzautors vairākām grāmatām par rūpniecisko spiegošanu.

Publicēšanai paredzēto pētījumu finansēšana nav pretlikumīga Huawei, pat ja tā ir aizliegta

Huawei pētnieku finansēšana ASV nav nelikumīga. Tas neietilpst tirdzniecības ierobežojumu priekšskatījumā. Huawei finansē līdzīgus konkursus arī citās vietās, lai gan tie visi ir publiski. Ķīnas gigants nodrošināja 1 miljonu USD gadā, un Optica saglabāja avotu noslēpumā.

Huawei pārstāvis Bloomberg atklājis, ka Ķīnas gigants un Optica fonds izveidoja konkursu, lai atbalstītu globālo pētniecību un veicinātu akadēmisko komunikāciju. Pēc viņa teiktā, Huawei palika anonīms, lai netiktu uzskatīts par kaut kādu reklāmu.

Optica arī atbalstīja šo lietu, sakot, ka daudzi finansētāji dod priekšroku palikt anonīmiem un “šajā praksē nav nekā neparasta.” Fonds arī atklāja, ka visa valde zināja par Huawei iesaistīšanos un ka visi tam piekrīt.