Google Project Gameface nāk uz Android

Google piedāvā Android programmā Project Gameface — projektu, par kuru tika paziņots Google I/O 2023. Project Gameface ir atvērtā pirmkoda spēļu pele, kas ļauj lietotājiem izmantot sejas izteiksmes un galvas kustības, lai kontrolētu kursoru. Kad Project Gameface tika palaists, tas bija ierobežots ar darbvirsmu.

Tagad Google paplašina atbalstīto ierīču skaitu, ieviešot šo tehnoloģiju operētājsistēmā Android. Gameface operētājsistēmā Android ir jauns virtuālais kursors, kas ir ieprogrammēts kustēties atbilstoši lietotāja galvas kustībām.

Project Gameface sākotnēji tika izveidots, lai palīdzētu lietotājiem ar invaliditāti spēlēt spēles

Project Gameface tika palaists kā spēļu pele, un tā mērķis ir padarīt datorspēles pieejamākas cilvēkiem ar invaliditāti. Izmantojot šo tehnoloģiju, lietotāji var kontrolēt kursoru ar mutes kustībām un veikt klikšķināšanas un vilkšanas darbības, paceļot uzacis. Google ekrānuzņēmumi parāda, ka lietotāji var iestatīt pielāgotus peles saistījumus dažādiem sejas žestiem.

Google saka, ka viņi izmantoja Android pieejamības API, lai Gameface atdzīvinātu Android ierīcē. Android pieejamības API atbalsta dažādus žestu notikumus, piemēram, GESTURE_SWIPE_UP_AND_RIGHT, GLOBAL_ACTION_BACK un citus. Gameface pašlaik atbalsta dažus notikumus no pieejamības API, piemēram, GLOBAL_ACTION_HOME un GLOBAL_ACTION_BACK.

Android versija piedāvā līdzīgu funkcionalitāti kā tās darbvirsmas versija

Tā kā Gameface interpretē lietotāja sejas izteiksmi derīgās peles kustībās, ir nepieciešama skaidra kameras plūsma. Android ierīcē Gameface paziņos lietotājam, kad kamera tiek izmantota, parādot kameras plūsmas pārklājumu. Google saka, ka šī kameras plūsma vienmēr būs pieejama pat Android iestatījumos.

Tāpat kā darbvirsmas versija, arī Gameface operētājsistēmā Android ļauj lietotājiem pielāgot savu pieredzi, kartējot dažādas sejas izteiksmes vēlamajām ievadēm. Lietotāji var izvēlēties dažādas sejas izteiksmes tādiem izplatītiem Android navigācijas uzdevumiem kā vienuma atlase, pāreja uz iepriekšējo ekrānu vai paziņojumu atvēršana.

Lai lietotājiem sniegtu vēl lielāku kontroli, Project Gameface ļauj lietotājiem veikt “vilkšanas funkciju”. Šī “vilkšanas funkcija” ļaus lietotājiem veikt vēl sarežģītākus uzdevumus, piemēram, vilkšanu dažādos virzienos.