Google One VPN tiks slēgts jūnijā

Google tikko apstiprināja, kad veiks Google One VPN izslēgšanu, par kuru tika paziņots pirms dažām nedēļām. Uzņēmums nolēma izņemt šo funkciju no maksas abonementa, lai koncentrētos uz citu funkciju izstrādi vai visbiežāk lietoto uzlabošanu. VPN pārtrauks darboties, sākot ar šī gada 20. jūniju (2024).

“One” apvieno Google mākoņa krātuvi un papildu pakalpojumus. Bezmaksas līmenis ietver tikai 15 GB bezmaksas mākoņa vietas visiem Google kontiem. Tomēr maksas plānos ir iekļauts vairāk funkciju, piemēram, uzlabotas AI rediģēšanas iespējas lietotnē Google fotoattēli. Vēl viens ieguvums bija VPN bez papildu maksas.

20. jūnijā Google One VPN pārtrauks darboties

Ja nezināt, VPN pamatā palīdz “maskēties” internetā. Tos plaši izmanto, lai apietu ģeogrāfiskos ierobežojumus pakalpojumos, kas, piemēram, ierobežo to saturu vai piedāvājumus atkarībā no reģiona. Tas kalpo arī privātākai pārlūkošanai. Tomēr šķiet, ka šī funkcija nepievērsa pārāk daudzu Google One abonentu uzmanību, tāpēc uzņēmums nolēma to noņemt, lai koncentrētu savus spēkus un resursus uz citām lietām.

Google bija brīdinājis par Google One VPN slēgšanu aprīlī. Tagad uzņēmums apstiprina objekta “nāves” datumu. Jāatzīmē, ka Google iepriekš paziņoja par citām svarīgām izmaiņām saistībā ar pakalpojumiem, kas iekļauti Google One maksas līmeņos. Piemēram, daudzas no uzlabotajām rediģēšanas funkcijām pakalpojumā Google fotoattēli drīz būs bez maksas.

Google Fi vai Pixel VPN netiks ietekmēti

Google One VPN nevajadzētu sajaukt ar Google Fi VPN. Uzņēmuma mobilo sakaru operators turpinās piedāvāt šo pakalpojumu visiem saviem tiesīgajiem klientiem. Google Pixel ierīcēs arī turpmāk būs iekļauts bezmaksas VPN pakalpojums kā viena no to priekšrocībām. Tomēr uzņēmums strādā pie Google Pixel VPN atsaistīšanas no lietotnes Google One. Viņi to jau izdarīja Pixel 8 sērijā, kurā ir iekļauta atsevišķa funkcija “Google VPN”.