Google Chrome rīkjosla, lai iegūtu vairāk piespiežamu pogu

Google Chrome ir viena no labākajām tīmekļa pārlūkprogrammām, un tā pastāvīgi tiek ieviesta jauninājumi, lai būtu spēles priekšgalā. Taču šoreiz šķiet, ka pārlūks Chrome izņem lapu (domāts par vārdu spēli) no sava konkurenta Microsoft Edge rokasgrāmatas, izmantojot jaunu funkciju, kas ļauj Chrome lietotājiem pielāgot savu rīkjoslu, lai pārlūkošanas pieredze būtu vienkāršāka.

2023. gada oktobrī X lietotāja Leopeva64 padoms ļāva mums agrīni izpētīt, ko Google gatavo. rīkjoslas pogas. Viņi atklāja jaunu funkciju pārlūkprogrammas Chrome Canary eksperimentālajā versijā, kas ļāva lietotājiem piespraust pogas rīkjoslai no ērta sānu paneļa. Tas izraisīja diskusijas par Chrome pietuvošanos Edge, kas jau piedāvāja līdzīgu funkcionalitāti.

Pārsteidzīgi uz priekšu līdz 2024. gada aprīlim, un pārlūkā Chrome tika veikts jauns dizains. Pazudušā sānu paneļa poga, kvadrātveida ikona, kas atradās blakus jūsu profila attēlam, pazuda. Šīs izmaiņas nozīmē, ka lietotāji vairs nevarēs piekļūt tādām funkcijām kā grāmatzīmes, lasīšanas saraksts un vēsture ar vienu klikšķi. Tā vietā pārlūks Chrome tagad mudina lietotājus piekļūt šīm funkcijām galvenajā izvēlnē. Lai gan daži uzskatīja, ka šīs izmaiņas ir satraucošas, tas deva mājienu, ka Google varētu izpētīt citus veidus, kā pārvaldīt šīs funkcijas.

Chrome, lai lietotāji rīkjoslā varētu piespraust vairāk pogu

Tagad šķiet, ka Google ir gatavs atklāt savu nākamo soli. Tā pati ērgļacīgā Leopeva64 ir atgriezusies, šoreiz ar aizraujošiem jaunumiem. Saskaņā ar viņu atklājumiem Chromium avota kodā, Google Chrome gatavojas, lai lietotāji varētu piespraust daudz vairāk pogu tieši rīkjoslai.

Šīs ir nozīmīgas izmaiņas Chrome galddatoru lietotājiem. Tradicionāli pārlūks Chrome piedāvāja ierobežotas rīkjoslas pielāgošanas iespējas. Varējāt izvēlēties, kuri paplašinājumi ir pieejami, taču pārlūkprogrammas galvenās vadīklas palika nemainīgas. No otras puses, Edge sniedz lietotājiem lielāku brīvību, ļaujot viņiem noņemt nevajadzīgas pogas, piemēram, pogu “Pārsūtīt”, kas atrodas blakus pogai “Atkārtoti ielādēt”.

Šķiet, ka gaidāmais Chrome atjauninājums pielāgošanas ziņā pārspēs pat Edge. Leopeva64 atklāja sarakstu ar 19 dažādām pogām, kuras lietotāji, iespējams, varēs piespraust savai rīkjoslai, ļaujot viņiem kontrolēt plašāku funkciju klāstu. Tas ietver ātru piekļuvi funkcijām, piemēram, grāmatzīmēm, vēsturei, lasīšanas sarakstam, inkognito režīma logiem, paroļu pārvaldniekam, maksājumu metodēm, lejupielādēm, drukāšanai, tulkošanas rīkiem un pat QR koda ģeneratoram.

Lai gan precīzs izlaišanas laiks joprojām nav skaidrs, visticamāk, paies daži mēneši, līdz šī funkcija sasniegs stabilo pārlūkprogrammas versiju. Pastāv arī iespēja, ka tas vispār netiks sasniegts stabilajā versijā. Tomēr, ņemot vērā tā potenciālu uzlabot lietotāju pieredzi un nodrošināt pārlūkprogrammu Chrome priekšrocību Edge, cerams, ka Google to ātri ieviesīs.

Šī nav pirmā reize, kad Chrome aizņemas no Edge

Šī nav pirmā reize, kad pārlūks Chrome ir smēlies iedvesmu no Edge. Šī gada sākumā Leopeva64 atklāja, ka Microsoft ievieš paplašinājumu atbalstu Edge operētājsistēmā Android, kas pašlaik trūkst Chrome mobilajā ierīcē. Šis solis liek domāt, ka Chrome varētu apsvērt iespēju pievienot paplašinājumus arī savai mobilajai platformai, lai gan vēl nav oficiāla apstiprinājuma.

Gaidāmā rīkjoslas pielāgošanas funkcija pārlūkā Chrome ir vēlamas izmaiņas lietotājiem, kuri vēlas personalizētāku pārlūkošanas pieredzi. Šķiet, ka pārlūkprogramma Chrome ir apņēmusies saglabāt savu dominējošo stāvokli tīmekļa pārlūkprogrammu pasaulē, pateicoties plašākam piespiežamo pogu klāstam un nākotnes uzlabojumu iespējām, pat ja tas nozīmē, ka no konkurentiem ir jāapgūst kāds vai divi triki.