Google atlaiž simtiem balss palīgu, aparatūras un inženieru komandas; Fitbit līdzdibinātāji atstāja lielu satricinājumu

Alphabet uzņēmums Google trešdien paziņoja, ka atlaiž simtiem darbinieku dažādās komandās, tostarp Google palīgā, aparatūrā un inženierzinātnēs. Šis solis ir saistīts ar Google un Alphabet vadītāju apņemšanos samazināt izmaksas, un Fitbit līdzdibinātājiem Džeimsam Pārkam un Ērikam Frīdmenam arī atstājot uzņēmumu.

Saskaņā ar ziņojumu Google samazinās darbaspēku savā Voice Assistant vienībā un likvidēs vairākus simtus lomu aparatūras komandā, kas ir atbildīga par Pixel, Nest un Fitbit. Arī paplašinātās realitātes (AR) komanda ir smagi ietekmēta, jo lielākā daļa tās dalībnieku tiek atlaisti. Turklāt meklēšanas giganta centrālā inženieru komanda redzēs simtiem lomu.

Atlaišana smagi skāra visas Google komandas. Pakalpojumā Google asistents simtiem cilvēku saskārās ar darbinieku atlaišanu, jo īpaši no paplašinātās realitātes aparatūras vienības, kas liecina par iespējamu atkāpšanos no ambiciozajiem AR centieniem.

Aparatūras nodaļa piedzīvoja dažu simtu lomu samazinājumu Pixel, Nest un Fitbit komandās. Šis solis norāda uz Google stratēģisko maiņu, iespējams, pilnveidojot galvenos produktus. Centrālā inženieru komanda tika būtiski pārveidota, ietekmējot simtiem lomu. Tas nozīmēja plašāku Google tehniskā darbaspēka reorganizāciju.

Ziņas par atlaišanu nāk tikai gadu pēc Alfabēta paziņojuma 2023. gada janvārī par 12 000 darbavietu likvidēšanu, kas ir aptuveni 6% no globālā darbaspēka. 2023. gada septembrī Alphabet kopumā visā pasaulē strādāja 182 381 darbinieks.

Neskatoties uz to, ka Google 2021. gadā iegādājās Fitbit par 2,1 miljardu ASV dolāru, uzņēmums ir turpinājis izlaist jaunas Pixel Watch versijas, kas ir produkts, kas konkurē ar dažām Fitbit ierīcēm un Apple Watch.

Google pārstāvis pastāstīja Reuters, ka 2023. gada otrajā pusē daudzas komandas veica izmaiņas, lai uzlabotu efektivitāti, saskaņotu resursus ar produktu prioritātēm un uzlabotu vispārējo funkcionalitāti. Dažas komandas joprojām ievieš šīs organizatoriskās izmaiņas, kas ietver lomu atcelšanu visā pasaulē.

“2023. gada otrajā pusē vairākas mūsu komandas veica izmaiņas, lai kļūtu efektīvākas un strādātu labāk, kā arī pielāgotu savus resursus savām lielākajām produktu prioritātēm. Dažas komandas turpina veikt šāda veida organizatoriskas izmaiņas, kas ietver dažu lomu atcelšanu visā pasaulē,” sacīja pārstāvis.

Pārstāvis nesniedza konkrētus skaitļus par ietekmēto lomu skaitu, tāpēc nav skaidrs, cik personu ir daļa no Google asistenta programmatūras un citām ietekmētajām komandām.

Šī pārstrukturēšana notiek, jo tādi uzņēmumi kā Microsoft un Google iegulda arvien plašākā ģeneratīvā mākslīgā intelekta (AI) tehnoloģijas ieviešanā, ko iedvesmojuši OpenAI ChatGPT panākumi. Google pagājušajā gadā paziņoja par plāniem integrēt ģeneratīvās AI iespējas savā virtuālajā palīgā, ļaujot tam palīdzēt ar tādiem uzdevumiem kā ceļojumu plānošana un e-pasta pārvaldība.