Gamma ir pirmais PS1 emulators iOS ierīcēm

Pēc daudzu gadu aizliegšanas klasiskie konsoles emulatori tagad ir atļauti Apple App Store. Pēc paziņojuma vairāki izstrādātāji palaida vai paziņoja par savu lietotņu turpmāko pieejamību. Jaunākais pieejamais ir Gamma, PS1 emulators iOS ierīcēm.

Gamma nav pirmais emulators, kas pieejams App Store. Vispirms ieradās Delta, retro vai klasisko Nintendo spēļu emulators. Tomēr Gamma ir pirmais, kas ļauj palaist spēles no Sony pirmās konsoles operētājsistēmā iOS. To izstrādāja Bendžamins Stārks, par pamatu izmantojot Delta kodu, ar iepriekšēju apstiprinājumu no Railija Testuta (Delta dev).

Tagad ir pieejams pirmais PS1 emulators iOS ierīcēm

Emulatora lietošana ir tikpat vienkārša kā tā instalēšana un saglabāto ROM meklēšana. Tomēr iOS darbības būtība var sarežģīt procesu vairāk nekā nepieciešams. Android iestādes pārstāvis Hadlijs Simonss to redzēja iestatīšanas procesa laikā. Šķiet, ka vienkāršākais veids, kā panākt, lai viss noritētu vienmērīgi, ielādējot ROM, ir vispirms tos saglabāt tieši vietējā krātuvē.

Kā saka Simons, mēģinājums lejupielādēt ROM no mākoņpakalpojumiem vai Safari var sagādāt galvassāpes. Mākoņpakalpojumu (piemēram, Google diska) gadījumā lejupielādes var netikt pabeigtas. No otras puses, Safari lejupielādē failus tieši iCloud. Tomēr, tiklīdz jums izdodas apiet šo problēmu, pieredze ir intuitīvāka.

Dažas lietas, kas jums jāzina

Emulatori ir lietotnes, ar kurām var šķērsot noteiktas smalkas līnijas. Tāpēc, lai izvairītos no juridiskām problēmām, kas saistītas ar potenciālo pirātismu, emulatoru izstrādātāji ne vienmēr jums skaidri norāda visas detaļas. Jums jau vajadzētu būt priekšzināšanām par šo tēmu. Padarot lietas “pārāk vieglas”, var rasties tādas situācijas kā Nintendo tiesas prāva pret Yuzu izstrādātājiem.

Šajā gadījumā Gamma nenorāda, kādus failu veidus tā atbalsta. Tomēr, kā norāda Simons, .bin un .img faili darbojas labi, savukārt citi, piemēram, .chd, nav saderīgi.

Atšķirībā no citiem emulatoriem, Gamma nav nepieciešams atsevišķi lejupielādēt konsoles BIOS, lai tas darbotos. Tomēr tas ļauj emulatorā importēt BIOS failu, kas uzlabo saderību ar vairākiem nosaukumiem. Protams, BIOS lejupielāde notiek patstāvīgi, jo viņi to jums nenodrošina.

Spēlētāji ziņo par avārijām, izmantojot spēļu paneļus un kaitinošas reklāmas

Pēc daudzu lietotāju domām, emulators avarē, izmantojot spēļu paneļus. Tātad, līdz tiks saņemts labojums, jums būs jāsamierinās ar skārienvadības ierīču izmantošanu. Turklāt monetizācijas sistēma var būt nedaudz kaitinoša. Lai gan lietotne ir bezmaksas, jūs redzēsit reklāmas pirms katras spēles ielādes un dažreiz pat pēc saglabāšanas ielādes. Pagaidām izstrādātāji nepiedāvā maksas iespēju, lai izvairītos no reklāmām.

Vēl viens punkts, kas jāuzlabo pirmajā iOS PS1 emulatorā, ir spēles konfigurācija. Parasti emulatori ir pilni ar iespējām, lai uzlabotu grafiku un veiktspēju. Tas ļauj izmantot mūsdienu aparatūras jaudu. Bet Gamma pašlaik neietver šīs papildu opcijas.

Šīs problēmas varētu tikt novērstas tuvāko nedēļu laikā. Turklāt šķiet, ka tas nebūs vienīgais PS1 emulators operētājsistēmā iOS. Tiek ziņots, ka populārais Retroarch gaida apstiprinājumu no Apple. Tātad konkurence segmentā šķiet garantēta.