Galaxy Watch miega apnojas funkcija saņem FDA apstiprinājumu

Galaxy Watch viedpulksteņu ierīcēm drīzumā būs vēl viena neparasta veselības funkcija miega apnojas noteikšanas veidā. Samsung 2023. gada oktobrī paziņoja, ka šo funkciju apstiprinājusi Dienvidkorejas Pārtikas un zāļu drošības ministrija. Tagad to ir apstiprinājusi FDA ASV.

Samsung saka, ka šī funkcija ir “pirmā šāda veida funkcija”, kas ir ieguvusi FDA apstiprinājumu, kas padara to par lielu darījumu. Ne tikai Samsung, bet ikvienam, kam varētu attīstīties miega apnoja. Ja jūs nezināt, kas ir miega apnoja, tas ir miega traucējums, kas var izpausties divos dažādos veidos – obstruktīva miega apnoja un centrālā miega apnoja. Obstruktīvs ir biežāk sastopams, un šis veids būtībā aizver jūsu elpceļus, apgrūtinot elpošanu. Centrālā miega apnoja neļauj jūsu smadzenēm sūtīt signālus jūsu elpošanas muskuļiem.

Abos veidos skartajai personai ir miega traucējumi. Kas var negatīvi ietekmēt veselību ilgtermiņā. Šīs jaunās funkcijas mērķis ir palīdzēt brīdināt Galaxy Watch ierīču lietotājus par iespējamām miega apnojas pazīmēm, lai viņi varētu to uztvert agrāk. Miega apnoja nevar izārstēt, taču ir iespējams mazināt tās ietekmi uz jums. CPAP iekārtas ir viens no veidiem, kā to izdarīt. Tie stimulē pozitīvu gaisa plūsmu, miega laikā uzturot elpošanas ceļus atvērtus. Un, izmantojot šo jauno pulksteņa funkciju, jūs, iespējams, varēsit ātrāk atklāt, vai tas jums būs nepieciešams.

Galaxy Watch miega apnojas funkcija noteiks tikai obstruktīvu miega apnoja

Tagad, kad zināt, kādi ir divi miega apnojas veidi, lūk, ko varat sagaidīt no Samsung pulksteņu funkcijas. Tas mēģinās atklāt obstruktīvas miega apnojas pazīmes divu nakšu ciklā. Lietotājiem pulkstenī būs jāiespējo miega izsekošana un jāseko līdzi savam miegam vismaz četras stundas. Tas ir jādara divas reizes desmit dienu laikā, kā saka Samsung. Pulkstenis uzraudzīs pazīmes cilvēkiem, kas vecāki par 22 gadiem un kuriem vēl nav diagnosticēta miega apnoja. Saskaņā ar Samsung paziņojumu presei šī funkcija atklās tikai OSA, nevis CSA. Tomēr šī funkcija spēs noteikt vidēji smagas un smagas OSA pazīmes.

Šis traucējums bieži paliek nepamanīts un neārstēts, tāpēc Samsung cenšas palīdzēt cilvēkiem biežāk atpazīt šo traucējumu. Miegs ir ļoti svarīga labas veselības sastāvdaļa, un tāpēc Samsung un citi zīmoli ir tik ļoti koncentrējušies uz labāku miega uzraudzības funkciju nodrošināšanu savos valkājamās ierīcēs. No REM miega izsekošanas līdz norādes par to, kā uzlabot miegu nākotnē.

Funkcijai būs nepieciešams saderīgs Galaxy tālrunis

Protams, jums būs nepieciešama saderīga Galaxy ierīce, lai izmantotu jauno miega apnojas funkciju, kad tā būs pieejama tiešsaistē. Tomēr Samsung nenorāda, kad šī funkcija tiks ieviesta vai kuri tālruņi būs jāpievieno kādam no tā pulksteņiem. Turklāt tajā nav minēts, kuri pulksteņi atbalstīs šo funkciju.

Tomēr tas ir diezgan droši, ka jaunākie pulksteņi būs saderīgi. Tas, iespējams, ietvertu Galaxy Watch 6 sēriju un Galaxy Watch 5 sēriju. Tāpat ar tālruņiem varat sagaidīt Galaxy S24 sērijas un Galaxy S23 sērijas atbalstu. Tomēr ir ļoti iespējams, ka arī daudzi citi Samsung Galaxy tālruņi būs saderīgi.