ChromeOS operētājsistēmā Pixel 8 diemžēl ir tikai koncepcijas pierādījums

Nesen parādījās ziņas, ka Google varētu ieviest ChromeOS uz Pixel 8. Android iestāde uzzināja, ka Google strādā pie projekta ar nosaukumu Ferrochrome. Ferrochrome bija operētājsistēma, kuras pamatā ir Chromium OS un kas tika izstrādāta, lai praktiski darbotos operētājsistēmā Android. Lai gan tas izklausās aizraujoši, Google ir apstiprinājusi, ka ChromeOS operētājsistēmā Pixel 8 ir tikai koncepcijas pierādījums.

Tiek ziņots, ka Google demonstrēja ChromeOS, kas darbojas ar Pixel 8, privātā pasākumā ar tuviem nozares partneriem. Android iestādes pārstāvis Mišāls Rahmans piedalījās Android komandas augstākās amatpersonas, piemēram, Deivida Bērka un Samēra Samata pasākumā Google I/O 2024. Intervijas laikā viņš jautāja viņiem par Google nākotnes plāniem saistībā ar projektu Ferrochrome.

ChromeOS var darboties virtuālajā mašīnā tādās ierīcēs kā Pixel 8

Šī intervija atklāja, cik Android ierīces spēj virtualizēt. Ferrochrome izmanto Android virtualizācijas sistēmu (AVF), kas ieviesta operētājsistēmā Android 13. Šis ietvars nodrošina privātu un izolētu vidi sensitīva koda palaišanai. AVF tiek atbalstīts tikai ARM64 ierīcēs, piemēram, Pixel 8. Android 15 uzlabo AVF, nodrošinot labāku atbalstu operētājsistēmām ar GPU paātrinājumu. Lai izmēģinātu uzlaboto AVF, Google izvēlējās citu operētājsistēmu ChromeOS.

Android Police ziņo, ka Google komanda vēlējās redzēt, uz ko ir spējīgs AVF un kādus interesantus izaicinājumus radīsies Ferrochrome darbināšana Android ierīcēs. Diemžēl Google nav atklājusi savus nākotnes plānus saistībā ar projektu Ferrochrome. Tā var kļūt par pilnvērtīgu funkciju ar Google aparatūras partneru atbalstu. Vai arī tas var pievienoties daudziem citiem jautriem Google eksperimentiem kapsētā.

Ja vēlaties kaut ko līdzīgu ChromeOS operētājsistēmā Android, vienīgā iespēja ir Samsung DeX

Tuvākā alternatīva, kas mums ir Ferrochrome, ir Samsung DeX. DeX ir Samsung vīzija par “darbvirsmas režīmu” Android ierīcēm. Problēma ir tāda, ka atšķirībā no Ferrochrome DeX nav atšķirīga operētājsistēma. Tas tikai nodrošina lielāku displeju, lai palaistu lietotnes, un, lai gan izmantojat lielāku displeju, jūs joprojām ierobežo fakts, ka jūsu darbinātās lietotnes ir paredzētas mobilajām ierīcēm. Tas nozīmē, ka tie ir mazāk spējīgi nekā viņu darbvirsmas kolēģi.