Cadence iepazīstina ar mākslīgā intelekta darbināmu superdatoru, lai racionalizētu strūklas dizainu

Virsskaņas ceļojumu nākotne šodien guva lielu stimulu, kad Cadence Design Systems paziņoja par jaunu mākslīgā intelekta (AI) superdatoru, kas īpaši izstrādāts strūklu projektēšanai, lai simulētu gaisa plūsmu pār strūklām un citiem rīkiem, kad tā sakarst ar Ansys.

Ar nosaukumu “Millennium M1” šīs novatoriskās sistēmas mērķis ir revolucionizēt simulācijas procesu, modelējot gaisa plūsmu pār sprauslām un saistītajām sastāvdaļām. Šī atklāšana notiek laikā, kad saasinās konkurence ar Ansys, jo abi uzņēmumi sacenšas par dominējošo stāvokli šajā jomā, ziņo Reuters.

Millennium M1 ir gatavs paātrināt testēšanas procedūras, ļaujot inženieriem veikt lielāku skaitu testu īsākā laikā. Izmantojot mākslīgā intelekta iespējas, superdators izsijās milzīgus datu apjomus, kas iegūti šajos testos, piedāvājot ieteikumus uzlabojumiem, kas, iespējams, nav spējuši izvairīties no laika ierobežotiem inženieriem.

Kamēr Cadence ir slavena ar savu programmatūru, kas atvieglo datora mikroshēmu izstrādi, kur rūpīga miljardu mikroskopisku tranzistoru izvietošana nosaka mikroshēmas veiktspēju, uzņēmums tagad ir iesaistījies sīvā sāncensībā ar Synopsys. Šīs sacensības ir saistītas ar mikroshēmu projektēšanas programmatūras integrēšanu ar lietojumprogrammām, kas ir būtiskas lielāku mehānisko sistēmu projektēšanai un testēšanai, kurās šīs mikroshēmas ir iegultas.

Cadence zināšanas ir saistītas ar fizikas simulācijas programmatūru, kas atvieglo gaisa plūsmas un šķidruma dinamikas analīzi, tieši konkurējot ar Ansys. Synopsys nesen uzsāka Ansys iegādi 35 miljardu ASV dolāru vērtībā pēc Cadence sākotnējās intereses par uzņēmuma iegādi.

Saskaņā ar Frenks Hems, Kadences skaitļošanas šķidruma dinamikas pētniecības un izstrādes viceprezidents, fizikas simulācijas programmatūras skaitļošanas prasības ir tik milzīgas, ka inženieriem bieži trūkst pietiekami daudz laika, lai visaptveroši pārbaudītu katru sava dizaina aspektu, vienlaikus ievērojot biznesa termiņus. Hams uzsver AI galveno lomu simulācijas rezultātu pārbaudē un slēpto dizaina jauninājumu atklāšanā.

“Nav neviena cilvēka, kas izlasītu visus šo simulāciju rezultātus, un daži no dizaina jauninājumiem, kas tur ir aprakti, tiks izjaukti,” intervijā sacīja Hems.

Cadence atturējās atklāt sistēmas izmaksas, taču piedāvā gan pārdošanas, gan nomas iespējas, lai apmierinātu dažādas klientu vēlmes. Millennium M1 ir viegli pieejams izvietošanai, iezīmējot nozīmīgu soli ceļā uz virsskaņas ceļošanas iespēju uzlabošanu.

Cadence Design Systems, kas dibināta 1988. gadā, apvienojot SDA Systems un ECAD, specializējas elektronisko sistēmu projektēšanā. Tā pielāgotie IC dizaina un simulācijas risinājumi sniedz klientiem iespēju izstrādāt detalizētus shematiskus un fiziskus ķēžu modeļus, iedziļinoties līdz tranzistora līmenim. Šie rīki ir būtiski, lai izstrādātu plašu shēmu klāstu, tostarp analogo, jaukto signālu, pielāgoto digitālo, atmiņas un radiofrekvenču (RF) dizainu.