AT&T pārsūdz FCC naudas sodu par savu klientu atrašanās vietas datu pārdošanu

Aprīlī FCC uzlika AT&T naudas sodu 57 miljonu ASV dolāru apmērā. Tas nebija vienīgais, jo tika sodīti arī pārējie divi lielie pārvadātāji ASV, piemēram, Verizon (47 miljoni USD) un T-Mobile (80 miljoni USD, 92 miljoni USD, ieskaitot naudas sodu Sprint). Iemesls bija izmeklēšana par tā klientu atrašanās vietas datu pārdošanu bez piekrišanas. Tagad AT&T pārsūdz šo FCC naudas sodu.

Iemesls, kāpēc 3 lielie pārvadātāji ASV tika sodīti

Saskaņā ar FCC izmeklēšanu sodītie pārvadātāji reklāmas nolūkos kopīgoja savu klientu atrašanās vietas datus ar trešo pušu platformām. Galvenā problēma ir tā, ka klientiem netika prasīta iepriekšēja piekrišana. Datu galamērķi bija platformas, kas pazīstamas kā “agregatori”. Tie ir atbildīgi par reklāmas piedāvāšanu tieši klienta profilam.

Šajā gadījumā, pateicoties atrašanās vietas datiem, apkopotāji varētu nosūtīt reklāmas, kas saistītas ar vietnēm, kas atrodas tuvu klientam. Piemēram, jūs ejat garām apavu veikalam un drīz pēc tam saņemat atlaižu kuponu jaunam apavu pārim.

Lielais naudas sods AT&T un citiem pārvadātājiem ir aptuveni 4 gadus ilgas izmeklēšanas rezultāts, sākot no 2020. gada. FCC priekšsēdētāja Džesika Rozenvorsela nosauca atrašanās vietas datu pārdošanu bez piekrišanas par nespēju “aizsargāt viņiem uzticēto informāciju. ” Viņa arī nesen teica, ka “šī neglītā prakse pārkāpj likumu – īpaši Sakaru likuma 222. pantu, kas aizsargā patērētāju datu privātumu.”

FCC pievērsa uzmanību šiem pārvadātājiem, kad plašsaziņas līdzekļi atklāja, ka daži veic šādu praksi. Tolaik tika teikts, ka datu galamērķis bija drošības naudas uzņēmumi un galvojumu mednieki.

AT&T pārsūdz FCC uzlikto naudas sodu

AT&T vispār nepiekrīt FCC uzliktajam naudas sodam, tāpēc tas pārsūdz to piektajā iecirknī. Pārvadātājs to izdarīja vakar, nodēvējot sodu par “patvaļīgu, kaprīzu un pretrunā ar likumu”. Pēc viņu domām, viņiem ir tiesības veikt darbības, par kurām viņiem tika noteiktas sankcijas. AT&T apgalvo, ka atrašanās vietas dati nav “klienta patentēta tīkla informācija”. Tāpēc viņi uzskata, ka tas nav aizsargāts saskaņā ar Komunikāciju likuma 222. pantu.

Ir vērts atzīmēt, ka AT&T nebūs vienīgā, kas pārsūdzēs FCC naudas sodu. Verizon un T-Mobile jau ir apstiprinājuši, ka drīzumā darīs to pašu. Telekomunikāciju nozare pievērsīs uzmanību šim gadījumam. Nolēmums var būt galvenais precedents klientu atrašanās vietas datu pārvaldībā.