Atgriežas lietotnes Google Messages vienas rindiņas teksta lauks

Vai atceraties, ka pagājušā gada decembrī tika ieviests jauns izdomāts teksta lauku dizains Google ziņojumi? Tas, kas sadala ikonas divās rindās? Šķiet, ka tagad tā ir attāla atmiņa, jo vienas rindas formāts pēc lietotāju sūdzību viļņa atgriežas pakalpojumā Google ziņojumi. Šī mazā sāga sniedz interesantu priekšstatu par to, kā Google uzklausa lietotāju atsauksmes, pat ja tas nozīmē atkāpšanos no dizaina izvēles.

Attīsim mazliet atpakaļ. 2023. gada decembrī Google programmā Ziņojumi ieviesa divu rindiņu teksta lauku. Vēlāk šī ierobežotā izlaišana janvārī tika paplašināta, lai iegūtu vairāk lietotāju. Tas nozīmēja, ka, atverot tērzēšanu, jūs redzēsit tukšu augšējo rindu un apakšējo rindu ar emocijzīmju ikonām, attēlu pielikumiem, audio ziņojumiem un izvēlni “+”. Lai gan šī dizaina mērķis bija saglabāt visas iespējas viegli pieejamas, tas nebija populārs visiem.

Daudziem lietotājiem jaunais izkārtojums šķita neveikls un vizuāli nepievilcīgs. Viena ikonu rinda iepriekš šķita tīrāka un intuitīvāka. Turklāt daži iebilda, ka pastāvīga attēla un “+” ikonu klātbūtne zem teksta lauka šķita izniekota vieta, it īpaši, ja jūs aktīvi neveidojat ziņojumu ar pielikumiem.

Ziņojums bija skaidrs: lietotāji nebija fani. Par laimi, šķiet, ka Google labi uztver atsauksmes. Aprīlī parādījās ziņojumi, ka Google ziņojumi apsver iespēju atgriezties pie vienas rindiņas teksta lauka. Un tagad vienas rindiņas teksta lauks beidzot ir pieejams pakalpojuma Ziņojumi beta lietotājiem, lai gan pagaidām lēni.

Google Messages divrindu teksta lauks 1
Google Messages vienas rindiņas teksta lauks 1Google Messages vienas rindiņas teksta lauks 1
Google Messages divrindu teksta lauks 1Google ziņojumu divrindu teksta lauks 1
Google Messages vienas rindiņas teksta lauks 1Google Messages vienas rindiņas teksta lauks 1

Vienas rindiņas teksta lauka atgriešana pakalpojumā Google ziņojumi tiek ieviesta beta versijā

Ir svarīgi atzīmēt, ka šīs izmaiņas vēl nav visur. Pārskati liecina, ka tas tiek rādīts ierobežotam Google ziņu lietotāju skaitam beta versijā 20240506_04_RC00 no lietotnes. Šī izmērītā izlaišana ļauj Google novērst visas iespējamās kļūdas, pirms atjauninājums tiek nodots visiem.

Tātad, ko šī epizode mums stāsta par Google? Tas parāda, ka uzņēmums ir gatavs pielāgoties, pat ja tas nozīmē, ka dizaina izvēle nebija labākā. Pasaulē, kurā programmatūras atjauninājumi dažkārt var šķist piespiedu vai nevajadzīgi, šī atcelšana šķiet kā ieguvums lietotājiem, kuri novērtē, ka viņu ieguldījums tiek uzklausīts.

Protams, žūrija joprojām strādā pie vienas līnijas dizaina. Daži lietotāji joprojām varētu dot priekšroku divu rindu izkārtojuma vizuālajai konsekvencei, pat ja tas nozīmētu nedaudz šaurāku teksta lauku. Taču svarīgākais ir tas, ka Google klausās. Un nepārtraukti mainīgajā ziņojumapmaiņas lietotņu pasaulē šāda veida atsaucība var ievērojami uzlabot lietotāju apmierinātību.