ASV var noteikt noteikumus dažiem Ķīnas DRAM ražotājiem

ASV gatavojas paplašināt savus noteikumus, iekļaujot Ķīnā ražotus vispārējas nozīmes pusvadītājus. Tas ir solis, kas varētu izrādīties izdevīgs Dienvidkorejas atmiņas pusvadītāju gigantiem, piemēram, Samsung Electronics un SK hynix. Noteikumos galvenā uzmanība tiek pievērsta NAND zibatmiņai un DRAM, kur tehnoloģiskā atšķirība ar Ķīnu ir mazāk nozīmīga.

ASV Tirdzniecības departamenta Rūpniecības un drošības birojs (BIS) plāno aptaujāt vairāk nekā 100 uzņēmumus dažādās nozarēs. Tas ietver automobiļu rūpniecību, aviāciju un aizsardzību, un tas sāksies nākamā gada janvārī. Mērķis ir novērtēt ASV uzņēmumu atkarību no Ķīnā ražotiem vispārējas nozīmes pusvadītājiem.

Pēc aptaujas Tirdzniecības ministrija, visticamāk, apsvērs iespēju noteikt šiem Ķīnas pusvadītājiem tarifus, paredzot iespējamos pasākumus, lai aizliegtu ASV aizsardzības uzņēmumiem tos importēt. Nozīmīgi kontekstā, Apple jau ir atcēlis savus darījumus ar YMTC saistībā ar ASV aizliegumu.

ASV noteikumi ir īpaši paredzēti tādiem uzņēmumiem kā YMTC NAND, CXMT DRAM un SMIC kā lietuve.

ASV Tirdzniecības departamenta noteikumi var mest ēnu uz Ķīnas DRAM un NAND eksporta fronti. ASV uzņēmumi var samazināt savu paļaušanos uz Ķīnas pusvadītājiem, lai mazinātu papildu noteikumu nenoteiktību. Noteikumi ir īpaši paredzēti tādiem uzņēmumiem kā YMTC NAND, CXMT DRAM un SMIC kā lietuve.

Paredzamais rezultāts ir pāreja ASV iepirkumos uz Dienvidkorejas produktiem kā alternatīvu Ķīnas produktiem. Samsung Electronics un SK hynix, kam ir pusvadītāju rūpnīcas Ķīnā, var tikt noteikti kā izņēmumi eksporta kontrolē. Jo būs jāuztur pusvadītāju piegādes ķēde.

Šī attīstība tiek uzskatīta arī par pozitīvu notikumu pavērsienu NAND uzņēmumiem ASV, kas ir cīnījušies, turpinoties IT pieprasījuma lejupslīdei. NAND tirgū, kas ietver cietvielu diskus un citas datu glabāšanas ierīces, valda sīva konkurence. Starp uzņēmumiem ir ļoti mazas tehnoloģiskās atšķirības, kas izraisa pārprodukciju.

Ņemot vērā iespējamo Ķīnas konkurentu piedāvājuma samazināšanos regulējuma problēmu dēļ, ir sagaidāms, ka Samsung Electronics un SK hynix palielinās piegādi, ātrāk iztukšos savus krājumus un no nākamā gada otrās puses piedzīvos pavērsienu savā NAND biznesā.