ASV atsauc licences, kas ļāva uzņēmumiem pārdot mikroshēmas Huawei

ASV valdība tikko padarījusi Huawei dzīvi grūtāku. Baidena administrācija atcēla eksporta licences, kas ļāva dažiem pusvadītāju uzņēmumiem piegādāt mikroshēmas nomocītajam Ķīnas konglomerātam. Tas ietekmē klēpjdatoru un viedtālruņu mikroshēmojumu piegādi.

ASV atsauc eksporta licences mikroshēmu piegādei Huawei

Huawei ir kļuvis par sevis ēnu pēc tam, kad Donalda Trampa vadītā ASV valdība 2019. gadā to iekļāva vienību sarakstā nacionālās drošības apsvērumu dēļ. Tas liedza tai piekļūt jaunākajām viedtālruņu tehnoloģijām, tostarp mikroshēmojumiem. Uzņēmums nevarēja izmantot jaunākās ASV ražotās tehnoloģijas, tādējādi padarot tās produktus novecojušus.

Pēc tam ASV valdība atļāva dažiem ASV uzņēmumiem piegādāt mikroshēmas Huawei, lai gan ar dažiem ierobežojumiem. Tādi kā Intel un Qualcomm ieguva īpašas eksporta licences, lai veiktu darījumus ar Ķīnas uzņēmumu. Tomēr tieši tad, kad Huawei sāka celties no pelniem, Baidena administrācija to trāpīja tur, kur visvairāk sāp.

ASV Tirdzniecības departaments apstiprināja Financial Times, ka ir “atsaucis noteiktas licences eksportam Huawei”. Departaments teica: “Mēs nepārtraukti izvērtējam, kā mūsu kontroles var vislabāk aizsargāt mūsu nacionālās drošības un ārpolitikas intereses, ņemot vērā pastāvīgi mainīgo draudu vidi un tehnoloģisko ainavu. Šī procesa ietvaros, kā mēs to darījām iepriekš, mēs dažkārt atsaucam eksporta licences.

Viena persona, kas pārzina situāciju, izdevumam pastāstīja, ka tirdzniecības departaments ir informējis ietekmētos ASV uzņēmumus. Tomēr viņi nevarēja norādīt nevienu vārdu. Qualcomm un Intel ir starp uzņēmumiem, kuriem ir licences piegādāt mikroshēmas Huawei. Iespējams, ASV valdība ir atsaukusi viņu licences. Šis solis var kropļot Huawei viedtālruņu un klēpjdatoru biznesu.

Neskatoties uz to, ka uzņēmums darbojas tikai Ķīnā, uzņēmums plauka. Pagājušajā mēnesī tā laida klajā savu pirmo klēpjdatoru ar AI iespējotu. Arī Huawei viedtālruņu piegādes pirmajā ceturksnī vairāk nekā divas reizes pieauga līdz 13,1 miljonam vienību. Ķīnas pieaugošā pašpietiekamība viedtālruņu tehnoloģijās, tostarp mikroshēmās, ir nākusi palīgā, lai gan tā joprojām paļaujas uz dažām ārvalstu tehnoloģijām. Jāskatās, kā šis solis ietekmēs tā uzņēmējdarbību.

Huawei vienmēr ir noraidījis apsūdzības

ASV valdība noteica Huawei tirdzniecības ierobežojumus, jo bažījas, ka tas varētu palīdzēt Ķīnas valdībai kiberspiegošanā. Tomēr uzņēmums vienmēr šīs apsūdzības ir noraidījis. Šķiet, ka ASV nepērk savas nevainības prasības. Jaunākais Baidena administrācijas solis liecina, ka tā darīs visu, lai Huawei nekļūtu par globālu tehnoloģiju spēkstaciju. Laiks rādīs, vai Huawei kādreiz atkal spēs sasniegt tādus pašus augstumus.