Aprīļa Windows atjauninājumi var sabojāt jūsu VPN, brīdina Microsoft

Jaunākie Windows atjauninājumi sabojā lietotāju VPN. Pati Microsoft par to brīdina savas vietnes sadaļā “Zināmās problēmas”, kas veltīta jauniem OS atjauninājumiem.

Oficiālajā ziņojumā teikts, ka “VPN savienojumi var neizdoties pēc 2024. gada aprīļa drošības atjauninājuma instalēšanas”. Problēma pašlaik tiek izmeklēta, un uzņēmums saka, ka nākamajā atjauninājumā tiks nodrošināts labojums. Tomēr izlaišanai joprojām nav ETA. Tikmēr ietekmētie lietotāji nevarēs izmantot savus VPN, kā parasti.

Izvairieties no jaunāko aprīļa Windows drošības atjauninājumu instalēšanas

Windows 11 būvējumi, kas rada problēmu, ir KB5036893 un KB5036894, taču tiek ietekmēti arī 2024. gada aprīļa drošības atjauninājumi operētājsistēmai Windows 10 (KB5036892) un Windows Server. Saskaņā ar Bleeping Computer teikto, Windows lietotāji pēc ierīču atjaunināšanas ziņo par atšķirīgiem rezultātiem. Dažiem VPN komplekts turpina darboties bez problēmām, bet citiem nav paveicies.

Ietekmētās personas ir mēģinājušas veikt vairākus iespējamos risinājumus, lai mēģinātu īslaicīgi novērst problēmu. Piemēram, daži apgalvo, ka viņiem izdevās atjaunot VPN darbību, vienkārši atinstalējot un atkārtoti instalējot VPN pakalpojumu sniedzēja lietotni.

Kā atinstalēt Windows atjauninājumu, kas pārtrauc VPN savienojumus

Drastiskāks pasākums, ko izmanto citi, ir jaunāko Windows atjauninājumu pilnīga atinstalēšana. Ja izvēlaties atinstalēšanas ceļu, Microsoft iesaka, kā to izdarīt. Būtībā jums ir jāizmanto Windows komandu uzvedne, lai pievienotu koda rindu, kas aktivizēs atinstalēšanu. Komandu uzvednes atvēršana ir tikpat vienkārša kā meklēšanas/palielināmā stikla ikonas izmantošana, ierakstīšana “cmd” un tā palaišana, kad tā parādās rezultātos. Pēc atvēršanas izmantojamā komandrinda ir “DISM/Remove-Package”.

Lai viss noritētu labi, kā arguments jāizmanto LCU pakotnes nosaukums. Lai iegūtu LCU pakotni, komandu uzvednē izmantojiet rindu “DISM /online /get-packages” un nospiediet taustiņu Enter. Pēc tam nokopējiet rezultātu un izmantojiet to, lai izpildītu komandrindu “DISM/Remove-Package”.

Ir arī vieglāks veids, kā to izdarīt. Operētājsistēmā Windows 11 atveriet Iestatījumi > Windows atjaunināšana > Atjaunināšanas vēsture > Atinstalēt atjauninājumus. Kad esat tur, atrodiet problemātisko atjauninājumu un noklikšķiniet uz “Atinstalēt”. Ceļam jābūt līdzīgam operētājsistēmā Windows 10.

Visbeidzot, neatkarīgi no tā, vai atinstalējāt atjauninājumu vai neesat to saņēmis, ieteicams uz dažām nedēļām apturēt atjauninājumus no Windows atjaunināšanas izvēlnes.