Apple zaudē, bet arī Epic Games

Apple un Epic Games nav apmierināti ar Amerikas Savienoto Valstu Augstākās tiesas rezolūciju, jo ir noraidījusi abu apelācijas sūdzību un viss paliek tā, kā bija nolemts iepriekš.

Apple cīņai pret Epic Games vai Epic Games pret Apple ir jauna epizode, redzēsim, vai pēdējā. Savienoto Valstu Augstākās tiesas lēmums patur spēkā pieņemto lēmumu, noraidot Apple un Epic apsūdzības. Ko tas nozīmē? Nu tad Apple nevajadzēs atļaut alternatīvus maksājumu veidus App Storetaču tai būs jāļauj lietojumprogrammām informēt lietotājus par to, ka pastāv maksājumu veidi ārpus oficiālā Apple veikala.

Apple un Epic Games cīņa sākās pirms gadiem par Fortnite pirkumiem spēlē. Apple neļauj veikt nevienu no šiem integrētajiem pirkumiem ārpus tā App Store, taču tas arī neļauj informēt lietotājus par to, ka ir cits veids, kā veikt šos pirkumus, izņemot Apple piedāvāto, kā arī neļauj ievietot saites uz alternatīvie veikali.. Šis strīds beidzās ar spēles izņemšanu no App Store un juridisku cīņu, kas joprojām turpinās.. Citas lietojumprogrammas, piemēram, Spotify, arī saskaņoja sevi ar Epic Games, lai gan vienīgais, ko mūzikas lietotne darīja, bija pirkumu novēršana lietotnē, liekot lietotājiem abonēt tās tīmekļa vietni, lai piekļūtu premium kontu privilēģijām.

Lēmums paliek pusceļā, lai gan, protams, visneapmierinātākais ar to būs Epic Games. Videospēļu izstrādātājs vēlējās, lai tiktu atļauti citi maksājumu veidi ārpus Apple, lai izvairītos no 30% komisijas maksas, ko ņem iPhone ražotājs. Apple vēlējās, lai viss paliktu kā bijis, bez pirkumiem, kas netika cauri tā veikalam, un bez varētu informēt lietotājus, ka ir iespējas iegādāties arī ārpus viņu App Store. Galu galā pēdējais ir vienīgais, kas tiks atļauts. Vai tas nozīmē, ka Epic atgriezīs Fortnite uz iPhone? Mēs redzēsim.