Apple tagad ir gatavs konvertēt iOS uz Android

Brīvības neesamība ir bijusi tieši iOS priekšrocība. Kontrolēta vide, kurā varēja uzstādīt tikai to, kas izgāja cauri Apple filtram, un mēs nerunājam tikai par lietotājiem, pat izstrādātājus skāra Cupertino kompānijas jūgs, kas pat vērsās tiesā ar Fortnite radītājiem.

Apple ir piekritis atteikties no iOS būtības un ir gatavs atļaut lietojumprogrammu instalēšanu ārpus App Store. Tādā veidā, nedaudz vairāk kā mēnesi pirms Eiropas Savienības noteiktā termiņa, no šejienes var saost mums zināmās iOS beigas.

Atkal uz to norāda Marks Gurmans Apple tagad ir pilnībā gatavs ievērot Eiropas Savienības noteikto Digitālo tirgu likumu. Atcerēsimies, ka Tims Kuks (Apple izpilddirektors) un Margrēte Vestagere (Eiropas Savienības konkurences komisāre) tikās Ziemeļamerikas uzņēmuma objektos janvāra sākumā, lai gan šīs tikšanās tēma vai saturs netiek atklāts.

Kā zināms, šis digitālo tirgu likums liek Apple atļaut trešo pušu izstrādātāju lietojumprogrammu veikalus instalēt operētājsistēmā iOS, kā arī veicināt programmatūras lejupielādi, izmantojot citus līdzekļus, izņemot vietējo iOS App Store. Turklāt, liek Cupertino kompānijai piedāvāt iespēju izmantot dažādus maksāšanas veidus, kas padara Apple nākotni neskaidru, ņemot vērā, ka tas parasti iekasē 30% autoratlīdzību par katru no veiktajām operācijām gan caur App Store. piemēram, veicot pirkumus lietotnē, tāpēc daudziem pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, Netflix vai Spotify, iOS lietojumprogrammā ir atšķirīgas cenas vai arī tie tieši neatļauj abonēt, izmantojot to.

Esmu pārliecināts, ka tas atzīmēs pirms un pēc drošības un, galvenais, kvalitātes ziņā. Ko jūs domājat?