Apple izveido savus datu centrus iOS 18 mākslīgajam intelektam

Mākslīgais intelekts neapšaubāmi būs visvairāk atkārtotais vārds iOS 18 prezentācijā, un šodien Marks Gurmans ir atklājis jaunus datus par to, kā Apple gatavojas to ieviest mūsu ierīcēs: dno saviem datu centriem ar M2 Ultra procesoriem.

Šis gads būs tas gads, kad Apple beidzot ar galvu ienirs mākslīgajā intelektā. Jā, tas ierodas vēlu, ja salīdzinām to ar citiem uzņēmumiem, kas jau gadiem piedāvā Generative AI produktus, taču tas nenozīmē, ka Cupertino viņi ir dīki gaidījuši šī vilciena pienākšanu. Daudzi mūsu ierīcēs veiktie uzdevumi jau vairākus gadus ir izmantojuši to, ko Apple līdz šim sauca par “mašīnmācību”. Taču līdz ar iOS 18 ienākšanu tas mainīsies, un to jau sāka pamanīt iepriekšējā iPad prezentācijā, kad AApple pārtrauca lietot terminu mašīnmācīšanās, lai tieši runātu par mākslīgo intelektuun kā tam tika sagatavoti viņu jaunie procesori.

M4 procesors

Daži no šiem uzdevumiem, visvienkāršākie vai tie, kuriem nepieciešama lielāka konfidencialitāte, tiks veikti lokāli, pašā ierīcē, bez nepieciešamības piekļūt internetam vai augšupielādēt datus serveros. Bet būs arī citi uzdevumi, kuru apstrādei būs nepieciešams augšupielādēt datus serveros. Un šie datu centri, kā Marks Gurmans šodien atklāja, būs lielas telpas, kas aprīkotas ar Apple datoriem ar Apple Silicon procesoriem, tādiem pašiem, kādi ir mūsu ierīcēs un kuri ir demonstrējuši lielāku jaudu nekā konkurenti. Sākotnēji tie būs M2 Ultra procesori saskaņā ar Gurman teikto, taču viņš apliecina, ka Apple plānos ir tuvākajā nākotnē izmantot M4 procesorus. Tā var būt ļoti laba ziņa, jo, ja šie sarežģītāki uzdevumi tiek veikti mākonī, tiem nebūs nepieciešamas jaunākās Apple ierīces, jaudīgākās. Mēs sakrustosim pirkstus.