Android un iOS ierīces aiz muguras sazinās ar attāliem serveriem

Nevienu nevajadzētu pārsteigt, ka mūsu tālruņi uzrauga mūsu tiešsaistes aktivitātes un koplieto datus ar trešajām pusēm. Tomēr daudzi nezina, ka mūsu tālruņi izveido savienojumu ar attāliem serveriem, pat ja mēs tos neizmantojam. Pētnieks nesen eksperimentēja, lai noteiktu ļaunāko likumpārkāpēju starp iOS un Android, kad runa ir par sazināšanos ar ārvalstu serveriem dīkstāves laikā. Neviena no platformām nav tieša uzvarētāja.

Pētnieks atklāj, kā Android un iOS ierīces jūs meklē pat dīkstāvē

Cybernews žurnālista Ernesta Naprys veiktā eksperimenta mērķis ir noskaidrot, kurai platformai ir labāka lietotņu drošība. Viņš instalēja 100 populārākās lietotnes no oficiālajiem lietotņu veikaliem rūpnīcā atiestatītajā iPhone SE un rūpnīcā atiestatītajā Samsung Galaxy A52s, atvēra katru lietotni vismaz vienu reizi, piešķīra tām pieprasītās atļaujas un atstāja ierīces dīkstāvē. Viņš arī izveidoja vai savienoja Google, Apple un sociālo mediju kontus ar dažām lietotnēm.

Šajā laikā Naprys izsekoja katru izejošo savienojumu, ko ierīces izveidoja ar ārējiem serveriem. Viņš atklāja, ka “iPhone bija par 42% aktīvāks tīmekļa pārlūkošanā, salīdzinot ar Android tālruni.” Pirmais nosūtīja vidēji 3308 vaicājumus dienā, bet otrais nosūtīja 2323 vaicājumus. Tomēr šī ir tikai daļa no stāsta. Android nav tik droša, kā šķiet. Tas radīja vairāk savienojumu ar “nedraudzīgām valstīm” nekā iPhone.

Saskaņā ar Naprys datiem gandrīz 60% vaicājumu no iPhone tika veikti Apple serveriem, kas atrodas dažādās pasaules daļās. Tas arī sazinājās ar Google (12% vaicājumu) un Meta (4%) daudz vairāk nekā citi uzņēmumi. Savukārt Galaxy tālrunis sazinājās ar Android ražotāju Google tikai 24% gadījumu. Citi populārākie galamērķi bija Facebook (12%) un Microsoft (11%). Vaicājumi Apple serveriem Android tālrunī praktiski nebija.

Vēl viena interesanta atziņa bija tas, kā iPhone noraidīja sociālo mediju lietotņu aktivitātes. Tas veica tikai 20 vaicājumus dienā Facebook, savukārt Android tālrunim tas bija 200 vaicājumi. TikTok iPhone tālrunī piecu dienu laikā radīja tikai 36 vaicājumus. Operētājsistēmā Android sociālo mediju platforma katru dienu ģenerēja gandrīz 800 vaicājumus. Tomēr Snapchat bija izņēmums, eksperimenta laikā tas palika aktīvāks iPhone tālrunī.

Ierīces sazinājās ar serveriem Krievijā, Ķīnā un citās valstīs

Vēl viena joma, kurā Android klājās sliktāk, ir to serveru atrašanās vieta, ar kuriem tā sazinājās. Ierīce sazinājās ar serveriem Krievijā un Ķīnā vairāk nekā iPhone. Naprys saka, ka Samsung tālrunis sasniedza Krieviju aptuveni 13 reizes dienā un Ķīnu aptuveni 5 reizes. Salīdzinājumam, iPhone vaicājumi nekad nenonāca Ķīnā, kamēr tas sasniedza serveri Krievijā sešas reizes piecu dienu laikā. Visi šie vaicājumi tika veikti dienas laikā.

“Daļa no skaidrojuma varētu būt atšķirība starp 100 populārākajiem lietotņu sarakstiem,” skaidro Maprys. Viņš saka, ka neviena no iPhone lietotnēm nebija acīmredzama reklāmprogrammatūra. Viņi pārstāvēja lielas platformas aiz viņiem un kopumā bija noderīgi. No otras puses, daudzas Android lietotnes bija reklāmprogrammatūra, kas nesniedza nekādu vērtību. Tomēr Maprys spekulē, ka “tas var būt saistīts arī ar stingrāku Apple politiku izstrādātājiem tās slēgtajā ekosistēmā attiecībā uz privātumu kopumā.”

Īsi sakot, ne Apple/iOS, ne Google/Android nepārstāj smieties pēc jums, kad tālrunis ir miera stāvoklī. iPhone var izveidot savienojumu ar serveriem nedraudzīgās valstīs retāk nekā Android tālruņi, taču tas var būt atkarīgs arī no jūsu izmantotajām lietotnēm. Jums ir jāsaglabā modrība, lai aizsargātu savu tiešsaistes privātumu. Nekad neinstalējiet lietotnes no nezināmiem avotiem un nepiešķiriet atļaujas, kas nav nepieciešamas to normālai darbībai.