AI starta uzņēmums AlphaSense piesaista finansējumu 650 miljonu ASV dolāru apmērā, novērtējot 4 miljardus ASV dolāru; piekrīt iegādāties konkurentu Tegus par 930 miljoniem dolāru

AI vadīts tirgus izlūkošanas jaunuzņēmums AlphaSense otrdien paziņoja, ka jaunā finansējuma kārtā ir piesaistījis 650 miljonus ASV dolāru, paaugstinot tā novērtējumu līdz 4 miljardiem ASV dolāru. Tas nozīmē 1,5 miljardu dolāru pieaugumu salīdzinājumā ar tā novērtējumu pēc 150 miljonu dolāru finansējuma kārtas 2023. gada septembrī.

Pēdējo finansēšanas kārtu kopīgi vadīja Viking Global Investors un BDT & MSD Partners, pastāvīgi piedaloties esošajiem investoriem, tostarp Alphabet's CapitalG un Goldman Sachs Alternatives. Šai kārtai pievienojās arī jauni atbalstītāji, tostarp JP Morgan Growth Equity Partners, SoftBank's Vision Fund 2, Blue Owl un Alkeon Capital.

Papildus jaunumiem par finansējumu AlphaSense paziņoja, ka ir piekritusi iegādāties privātu uzņēmumu Tegus darījumā, kura vērtība ir 930 miljoni USD. Iegāde, kuru paredzēts noslēgt 2024. gada trešajā ceturksnī, ļaus AlphaSense savā platformā integrēt plašos Tegus datus par publiskajiem un privātajiem uzņēmumiem.

“Šis darījums iezīmē AlphaSense galveno brīdi mūsu misijā, lai palīdzētu uzņēmumiem un investoriem pieņemt labākus lēmumus ar pārliecību un ātrumu,” AlphaSense dibinātājs un izpilddirektors. Džeks Kokko teica. “Esmu priecīgs apvienot spēkus ar Tegus komandu, jo tas ir nozīmīgs solis uz priekšu mūsu misijas turpināšanā, pievienojot augstākās kvalitātes saturu publiskajiem un privātajiem uzņēmumiem un uzlabojot mūsu spēju sniegt vēl visaptverošākus ieskatus mūsu klientiem visā pasaulē.”

Tegus lepojas ar strauji augošu augstas kvalitātes ekspertu pētījumu bibliotēku, kas aptver vairāk nekā 35 000 publisko un privāto uzņēmumu tādās nozarēs kā TMT, patēriņa preces, enerģija un dzīvības zinātnes. Tā visaptverošais finanšu datu piedāvājums ietver finanšu datus, galvenos darbības rādītājus (KPI) un pilnībā izmantojamus modeļus vairāk nekā 4000 valsts uzņēmumu. Turklāt Tegus pašapkalpošanās risinājums BamSEC ļauj lietotājiem viegli meklēt un piekļūt vērtspapīru dokumentiem.

“Šis ir nozīmīgs brīdis Tegusam. Gandrīz desmit gadus mēs esam strādājuši, lai pārveidotu to, kā uzņēmumi un investori veic pētījumus. Apvienojot spēkus ar AlphaSense, mēs nodrošināsim klientus jaunos un efektīvākos veidos. AlphaSense un Tegus ir līdzīgi domājoši uzņēmumi ar kopīgu redzējumu, un es nevarētu būt sajūsmā, turpinot kopā īstenot mūsu misiju – modernizēt pētniecību uzņēmumiem,” sacīja Tegus līdzdibinātājs un izpilddirektors Maikls Elniks.

AlphaSense, ko 2011. gadā dibināja izpilddirektors Džeks Kokko, piedāvā visaptverošu tirgus izpētes platformu, kas izstrādāta, lai palīdzētu klientiem iegūt svarīgu informāciju no daudziem publiskiem un privātiem avotiem, piemēram, kapitāla pētījumiem, peļņas zvaniem, uzņēmumu pieteikumiem un ziņām. Konkurējot ar nozares gigantiem, piemēram, Bloomberg, Norvēģijas Exabel un FactSet, AlphaSense mērķis ir nodrošināt datus, kas sniedz informāciju par korporatīvajām un investīciju stratēģijām.

Uzņēmuma klientu sarakstā ir tādi ievērojami vārdi kā vācu programmatūras titāns SAP SE, ASV industriālais gigants 3M un Alphabet Google.

Aprīļa sākumā AlphaSense ikgadējie periodiskie ieņēmumi pārsniedza 200 miljonus ASV dolāru pēc 100 miljonu ASV dolāru finansējuma kārtas, ko vadīja Alphabet's CapitalG, kurā piedalījās Goldman Sachs Asset Management un Viking Global. Tolaik līdzekļi tika paredzēti uzņēmuma progresīvo AI iespēju uzlabošanai. Iepriekš AlphaSense vērtība tika novērtēta 1,7 miljardu USD apmērā pēc 225 miljonu USD palielināšanas 2022. gadā.

Ar šo jaunāko kapitāla iepludināšanu un Tegus stratēģisko iegādi AlphaSense ir gatava vēl vairāk nostiprināt savas pozīcijas kā vadošais tirgus informācijas sniedzējs, sniedzot kritisku ieskatu biznesa un finanšu profesionāļiem visā pasaulē.