Vai Samsung viedpulksteņi un Google Wear OS dominēs valkājamo ierīču tirgū?

Jauns ziņojums liecina, ka viedpulksteņu tirgū dominēs Samsung un Google Wear OS, nevis Apple Watch. Tas arī norāda, ka šogad pārdošanas apjomi ir sagaidāmi veselīgi.

Viedi valkājamie piederumi atbalsta viedpulksteņu tirgu, taču ne uz ilgu laiku

Viedpulksteņu tirgus pēc pandēmijas piedzīvoja uzplaukumu, jo pircēji atguva brīvību brīvi doties āra aktivitātēm. Tomēr pagājušajā gadā valkājamo apģērbu tirgus piedzīvoja nelielu lejupslīdi.

Iespējams, pircēji nedaudz ilgāk pieturējās pie saviem viedpulksteņiem vai ražotāji nespēja iegult jaunas un pievilcīgas funkcijas. Tomēr šis gads būs savādāks, liecina jauns Counterpoint ziņojums.

Globālais viedpulksteņu tirgus nekad nekrita lejup. Kopumā tirgus ir nepārtraukti audzis. Interesanti, ka galvenais virzošais faktors ir bijuši viedpulksteņi par agresīvu cenu.

Saskaņā ar ziņojumu viedpulksteņu tirgū dominē pamata viedpulksteņi, kuru cena galvenokārt ir zem 100 USD. Šajās valkājamajās ierīcēs darbojas reāllaika operētājsistēmas (RTOS) tipa operētājsistēmas (OS).

Citiem vārdiem sakot, viedpulksteņu tirgu virza valkājamas ierīces, kas piedāvā pamata funkcionalitāti un lietojumprogrammas.

Tādi ražotāji kā Samsung un Apple joprojām ir apņēmušies nodrošināt augsta līmeņa operētājsistēmas jeb HLOS. Lai gan to tirgus daļa ir mazāka, šiem uzņēmumiem ir augstākā cena. Paredzams, ka šogad šis segments pieaugs.

Vai Google Wear OS izaicina Apple Watch OS?

Iespējams, apzinoties vajadzību pēc viedpulksteņa, kas labi veic vairākus uzdevumus, Google ir pieņēmis jaunu stratēģiju savai Wear OS. Interesanti, ka pat mikroshēmojumu ražotāji attiecīgi izstrādā savus procesorus.

Mikroshēmu veidotāji, piemēram, Qualcomm un Hengxuan, ražo “divu mikroshēmu kopas”. Šīs mikroshēmas atbalsta divu OS stratēģiju. Vienkārši sakot, mikroshēmojumam ir jaudīgs procesors, kas ir savienots pārī ar mazjaudas kopprocesoru.

Šī kombinācija nav paredzēta tikai akumulatora darbības ilguma palielināšanai. Tā vietā viņi strādā ar Wear OS hibrīda versiju. Vienkārši sakot, Google ir izstrādājis jaunu viedpulksteņa OS versiju, lai nodrošinātu vienmērīgu integrāciju un pārslēgšanos starp RTOS un HLOS.

Ātra pārslēgšanās starp šīm operētājsistēmām palīdz optimizēt lietotnes, kad un kad lietotāji tām piekļūst. Turklāt viedpulksteņi var ātri pārslēgties starp veiktspējas režīmu un efektivitātes režīmu. Tas arī palīdz palielināt akumulatora darbības laiku.

Tas arī ļautu augstākās klases viedpulksteņu ražotājiem, piemēram, Samsung, piedāvāt pieejamākus variantus. Tikmēr viedie valkājamo ierīču ražotāji varētu ielauzties augstākās klases viedpulksteņu tirgū.

Kopumā viedpulksteņi, kuros darbojas Google Wear OS hibrīda variants, beidzot varētu apstrīdēt Apple dominējošo stāvokli, liecina daži ziņojumi. Tomēr ražotājiem būtu grūti apstrīdēt Apple Watch OS un tās ekosistēmu.