Uzņēmums Amazon atsakās no tehnoloģiju Just Walk Out veikalos

Kādu laiku atpakaļ Amazon uzsāka kaut ko diezgan vērienīgu. Šis ir veikals, kurā varat vienkārši paķert vajadzīgās preces, iziet un saņemt atbilstošu samaksu. Tas atsakās izmantot tradicionālo kasi. Šķiet, ka Amazon gatavojas atteikties no savas Just Walk Out tehnoloģijas.

Amazon ir izstrādājusi šo tehnoloģiju jau ilgu laiku, un tā ir izplatījusi to apmēram pusē Amazon Fresh veikalu, kas atrodas štatos. Ir arī citi Amazon Fresh veikali ar šo tehnoloģiju, tostarp Apvienotajā Karalistē. Tas nozīmē, ka, neskatoties uz uzņēmuma centieniem to izplatīt, tehnoloģija nav spējusi to nodot citām struktūrām.

Amazon atsakās no tehnoloģijas Just Walk Out

Lai cik forši izklausītos šī tehnoloģija, aiz priekškara notika daudz drāmu, kas būtībā nozīmēja šīs tehnoloģijas bojāeju.

Bažas par datiem

Iesācējiem šāda tehnoloģija nav pieejama bez cenas. Mēs nerunājam tikai par naudu; mēs runājam par datiem. Ja eļļa ir “melnais zelts”, dati ir “digitālais zelts”. Amazon Just Walk Out tehnoloģija izmanto vairākus sensorus un kameras, lai identificētu cilvēkus, kuri izņem produktus no plauktiem. Tas palīdzēs uzņēmumam noteikt, kādi produkti tiek izņemti no plauktiem.

Šiem sensoriem būtu jāapkopo biometriskā informācija, piemēram, sejas un cilvēku ķermeņa formas. Tas Ņujorkas pilsētai nepatika, un tā iesniedza grupas prasību pret Amazon.

Nav īsti kasieri mazāk

Vēl viena lieta par šo tehnoloģiju ir fakts, ka, lai gan tā bija “bez kases”, tehnoloģija nebija bez cilvēka iejaukšanās. Izmantojot kameras, tika savākts ļoti daudz datu, un patiesībā vairāk nekā 1000 darbinieku komanda Indijā skenēja kameras ierakstus. Tātad, kamēr nebija kasieru, bija jābūt cilvēku armijai, kas skatījās pāri uzņemtajiem materiāliem. Šķietami tas maksā daudz vairāk nekā saujiņa kasieru.

Šīs tehnoloģijas darbības izmaksas kopumā bija diezgan augstas. Tā kā tas tika atbalstīts tikai nedaudzos veikalos, šķita, ka tika iztērēts vairāk naudas, nekā tika saņemts tehnoloģijai. Tātad Amazon bija jāatsakās no šīs tehnoloģijas. Tas nopelna daudz vairāk naudas no cilvēkiem, kas iepērkas tiešsaistē, nekā cilvēki, kas iepērkas reālajā pasaulē. Augļu salātu iegāde Amazon Fresh veikalā neliek cilvēkiem iegādāties kleitu tiešsaistē, tāpēc uzņēmums nepiešķir savu veikala pieredzi tik daudz par prioritāti. Naudas aizplūšana nav gluži pamatota.

Amazon iziet

Šo faktoru dēļ Amazon atgriež šo tehnoloģiju savos veikalos ASV. Lai gan tas tā ir, tas joprojām darbojās veikalos Apvienotajā Karalistē.