TikTok kļūst par visstraujāk augošo sociālo mediju lietotni ASV

TikTok nekad nav bijusi populāra sociālo mediju lietotne ASV politiķu vidū. Likumdevēji Amerikas Savienotajās Valstīs vairākkārt mēģināja bloķēt lietotni saistībā ar tās aizdomīgajām attiecībām ar Ķīnas valdību un ASV lietotāju datu apkopošanu. Tikmēr Pew Research Center statistika liecina, ka, neskatoties uz šiem kāpumiem un kritumiem, TikTok ir visstraujāk augošā sociālo mediju platforma ASV.

Kā ziņo Engadget, aptaujā ir iekļauti 5733 ASV pieaugušie, kuri tika intervēti laikā no 2023. gada 19. maija līdz 5. septembrim. Pastāv uzskats, ka TikTok ir pusaudžiem un Z paaudzei paredzēta lietotne. Taču jaunākā aptauja liecina, ka tā kļūst arvien populārāka ASV vidū. pieaugušie. Rezultāti atklāja, ka vairāk nekā trešdaļa pieaugušo ir TikTok lietotāji.

Neskatoties uz politiķu blokādi, TikTok kļūst arvien populārāks ASV

YouTube un Facebook ir saglabājuši savu dominējošo statusu ASV sociālo mediju lietotāju vidū, un 83% respondentu teica, ka viņi kādā brīdī izmanto YouTube. Tāpat 68% respondentu teica, ka joprojām izmanto Facebook.

YouTube ir arī populārāka platforma ASV jauniešu vidū nekā Facebook. Aptauja atklāj, ka 93% no 18 līdz 29 gadus veciem lietotājiem izmanto YouTube, savukārt 65 un vecāku lietotāju skaits ir 60%. Instagram (47%), Pinterest (35%), TikTok (33%), LinkedIn (30%), WhatsApp (29%) un Snapchat (27%) ir šādās rindās.

Starp šīm platformām TikTok izceļas ar a 12% 2021. gadā palielināt Pew pētījumu, padarot ByteDance piederošo lietotni par visstraujāk augošo platformu ASV. Turklāt 49% lietotāju spāņu valodā ziņoja, ka izmanto TikTok, un sieviešu TikTok lietotāju bāze ir par 15% lielāka nekā vīriešu. Pievienojot saistošākas funkcijas, piemēram, iepirkšanos videoklipos, TikTok varētu kļūt vēl populārāks.

Sarakstā atrodas arī Elona Muska sociālo mediju platforma X, un tikai 22% respondentu teica, ka to izmanto. Reddit nāk blakus X ar līdzīgu lietošanas numuru. Runājot par lietotāju skaita pieaugumu, Reddit pieauga no 18% 2021. gadā līdz 22% 2023. gadā. Tomēr X lietotāju skaits tajā pašā laika posmā samazinājās par 1%. Tas varētu būt saistīts ar Muska krasajām izmaiņām platformā un pretrunām ap viņu.

Pew pētījums arī atklāj, ka X ir populārāka lietotne pieaugušo vidū, kuru ikgadējie mājsaimniecības ienākumi ir vismaz 100 000 USD.