Tikko tika atmests pirmais Android 15 izstrādātāja priekšskatījums!

Google tikko izlaida pirmo Android 15 izstrādātāja priekšskatījumu. Tas faktiski ir par nedēļu vēlāk, nekā tas bija pagājušajā gadā operētājsistēmai Android 14, taču, ja Google šajās dienās atsakās no ikmēneša izlaišanas datumiem, lai saņemtu atjauninājumus, mēs to varētu sagaidīt nedaudz vairāk.

Pirmo reizi tas tika nopludināts šīs nedēļas sākumā 15. februārī, kas bija pirmā izstrādātāja priekšskatījuma izlaišanas datums operētājsistēmai Android 15. Taču šķiet, ka tas tika pārcelts par dienu atpakaļ uz 16. februāri. Tā iekšēji tiek saukta par Android V. iekšēji saukts par “vaniļas saldējumu”.

Pagaidām operētājsistēmā Android 15 nav daudz jaunu lietotājiem paredzētu funkciju. Tas ir diezgan izplatīts dažos pēdējos Android laidienos. Google parasti saglabā daudzas jaunas lietotājiem paredzētās funkcijas pirmajai vai divām beta versijai, kas tiek izlaista Google I/O laikā maijā.

Kas jauns operētājsistēmā Android 15

Pirmais izstrādātāja priekšskatījums operētājsistēmai Android 15 koncentrējas uz trim galvenajām jomām: prioritātes piešķiršana privātumam un drošībai, satura veidotāju atbalstīšana un palīdzība izstrādātājiem labāk pārvaldīt siltuma un apstrādes jaudu.

Tāpat kā ar katru Android laidienu, Google strādā pie privātuma un drošības prioritātes, un operētājsistēmā Android 15 ir iekļauta jaunākā Privacy Sandbox versija, kas uzlabos lietotāju konfidencialitāti un pievienos jaunas API FileIntegrity Manager, lai palīdzētu aizsargāt failus, kas varētu apdraudēt. izstrādātāju lietotne.

Attiecībā uz veidotāju priekšgalā Google pievieno vairāk paplašinājumu, kas ļaus precīzi kontrolēt kameras aparatūru, lai radītāji varētu izmantot augstākās klases kameru iespējas. Google arī uzlabo operētājsistēmu pirms galīgā patērētāja izlaišanas, lai izstrādātāji varētu izmantot augstākās klases aparatūras funkcijas, piemēram, jaudīgus GPU un AI apstrādi, lai izstrādātāji varētu nodrošināt saviem lietotājiem augstākā līmeņa lietotņu pieredzi.

Visbeidzot, Google pievieno jaunas iespējas Android Dynamic Performance Framework. Tas palīdzēs izstrādātājiem optimizēt siltuma, CPU un GPU pārvaldību, lai veiktspējas intensīvas lietotnes un spēles darbotos efektīvāk.

Kā minēts iepriekš, šajā izstrādātāja priekšskatījumā nav daudz lietotājiem paredzētu funkciju, galvenokārt zem pārsega esošās lietas palīdzēs izstrādātājiem padarīt jūsu tālruni vēl vienmērīgāku. Mēs ceram, ka pirmajā beta versijā, kas paredzēta aprīlī, tiks parādītas dažas lietotājiem paredzētas funkcijas.

Google gatavojas veikt divus izstrādātāju priekšskatījumus, kam sekos četras beta versijas, sākot no aprīļa, un galīgais laidiens būs pēc šīs ceturtās beta versijas jūlijā. Šoreiz Google neparedz mēnesi “Final Release”, kā tas ir darīts agrāk. Tātad tas varētu būt jebkur no augusta līdz oktobrim.