Threema, absolūta privātums ziņojumapmaiņas jomā?

Mums nesen bija iespēja pārbaudīt Threema, alternatīva ziņojumapmaiņas lietojumprogramma, par kuru ir jāmaksā, taču tā sola absolūtu privātumu par vienu cenu 6,99 €. Mēs izmēģināsim tās iOS lietojumprogrammu un pateiksim, vai tā patiešām ir tā vērts.

Teorētiski, lai gan kopš tā laika mēs esam redzējuši, ka tas tā nav, Trheema darbībai nav nepieciešami nekādi personas vai papildu dati. Tomēr realitāte ir tāda, ka tas pieprasa atļauju vai citu atļauju un lūdz piekļūt jūsu kontaktpersonām. Diemžēl mums bija jāveic testi starp Actualidad iPhone redaktoriem pašiem, jo viņam nebija nevienas Tremas reģistrētas kontaktpersonas vai vismaz tas, kas viņam būtu atļāvis piekļūt.

Bez problēmām mēs varam strādāt ar aizstājvārdu vai izveidot unikālu lietotāja kodu. Realitāte ir tāda, ka, ja mēs to vēlamies, sarunas var būt pilnīgi privātas, pilnībā šifrētas.

Threema

Teorētiski tai ir 11 miljoni lietotāju, un viņi sola ievērot ES vispārējo datu aizsardzības regulu, neskatoties uz vairāk nekā stingru privātuma politiku.

Mēs esam izmēģinājuši standarta versiju, lai gan tai ir versija, kas paredzēta uzņēmumiem, ko izmanto tādi uzņēmumi kā Mercedes-Benz vai SIX Group. Threema ir visas funkcijas, kas raksturīgas citām ziņojumapmaiņas lietojumprogrammām, piemēram, WhatsApp, mēs varam nosūtīt audio, atrašanās vietu, fotogrāfijas, failus un pat izveidot aptaujas (aptaujas lietotnē).

Threema novērš ekrānuzņēmumus, piedāvā inkognito tastatūru un teorētiski saskaņā ar tā veidotāju teikto: «N“vai arī hipotētiskam noziedzniekam būtu iespējams atšifrēt lietotāja iepriekšējos ziņojumus, pat ja viņam izdotos iegūt savu pašreizējo privāto atslēgu.”

Pateicoties konsekventai pilnīgai šifrēšanai, neviens cits, izņemot adresātu, nevar lasīt pārsūtītās ziņas, pat ne Threema kā pakalpojuma operators. Threema ir 100% izgatavots Šveicē, Šveicē tiek mitināti paši serveri, un atšķirībā no ASV pakalpojumiem (uz kuriem, piemēram, attiecas likums CLOUD), tas pilnībā atbilst GDPR.