Tālruņu salīdzinājumi: Google Pixel 8a vs Google Pixel 6a

Google Pixel 8a ir uzņēmuma pavisam jauns vidējas klases viedtālrunis. Mēs to jau esam salīdzinājuši gan ar Pixel 7a, gan Pixel 8, un tagad ir pienācis laiks izrakt vienu no tā vecākiem brāļiem un māsām. Šajā rakstā mēs salīdzināsim Google Pixel 8a un Google Pixel 6a. Pixel 6a ir tālrunis, ko daži cilvēki joprojām šūpo, jo tas joprojām darbojas labi. Tomēr tas tika palaists pirms diviem gadiem, un dažiem ir pienācis laiks jaunināšanai. Vai Pixel 8a tālrunis ir jājaunina, jo tas šķiet loģiski?

Ja vēlaties iegūt nedaudz kompaktu Pixel tālruni, Pixel 8a un Pixel 8 ir izvēles iespējas, ja vēlaties veikt jaunināšanu. Pēdējā laikā Pixel 8 bieži tiek piedāvāts ar atlaidēm, un tas ir tuvu Pixel 8a cenas zīmei. Tomēr Pixel 8s ir galvenais sāncensis, kas šeit jāņem vērā. Šajā rakstā mēs salīdzināsim abus tālruņus, un, cerams, tas jums palīdzēs, pieņemot lēmumu. Vispirms salīdzināsim to specifikācijas un pēc tam pāriesim uz vairākām citām kategorijām.

Specs

Attiecīgi Google Pixel 8a un Google Pixel 6a

Ekrāna izmērs:
6,1 collas OLED displejs (120 Hz, HDR, 2000 nitu)
6,1 collas OLED displejs (60 Hz, HDR)
Displeja izšķirtspēja:
2400 x 1080
SoC:
Google Tensor G3
Google Tensor
RAM:
8 GB (LPDDR5)
6 GB (LPDDR5)
Uzglabāšana:
128 GB/256 GB (UFS 3.1)
Aizmugurējās kameras:
64 MP (plats, f/1,9 apertūra, 0,8 um pikseļu izmērs, Dual Pixel PDAF, OIS), 13 MP (īpaši plats, f/2,2 diafragmas atvērums, 120 grādu FoV, 1,12 um pikseļu izmērs)
12 MP (platleņķa, f/1,7 apertūra, 27 mm objektīvs, 1,4 um pikseļu izmērs, divu pikseļu PDAF, OIS), 12 MP (īpaši plats, f/2,2 apertūra, 17 mm objektīvs, 1,25 um pikseļu izmērs, 114 grādu FoV))
Priekšējās kameras:
13 MP (f/2,2 diafragmas atvērums, 1,12 um pikseļu izmērs)
8 MP (f/2,0 diafragmas atvērums, 1,12 um pikseļu izmērs)
Akumulators:
4492 mAh
4410 mAh
Uzlāde:
18 W vadu, 7,5 W bezvadu (lādētājs nav iekļauts komplektā)
18W vadu (lādētājs nav iekļauts)
Izmēri:
152,1 x 72,7 x 8,9 mm
152,2 x 71,8 x 8,9 mm
Svars:
188 grami
178 grami
Savienojamība:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3/5.2
Drošība:
Pirkstu nospiedumu skeneris displejā (optiskais) un sejas skenēšana
OS:
Android 14
Android 12 (jaunināma uz Android 14)
Cena:
$499+
$409+ (vairs nav oficiāli pieejams)
Pirkt:
Pixel 8a (labākais pirkums)
Pixel 6a (Amazon)

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 6a: dizains

Runājot par dizainu, Pixel 8a izskatās nedaudz savādāk nekā Pixel 6a. Pixel 6a bija pēdējais tālrunis, kura aizmugurē bija kameras vizieris, ko klāj stikls, nevis metāls. Arī tālruņa forma ir atšķirīga. Pixel 8a ir noapaļoti stūri, plakans displejs un centrēta displeja kameras atvere. Pixel 6a ir asāki stūri, plakans displejs un centrēta displeja kameras atvere. Abu viedtālruņu rāmji nav precīzi biezi, taču arī ne flagmaņa līmeņa plāni. Tie arī nav vienādi nevienā ierīcē.

Ja mēs apgriezīsim abus tālruņus, mēs redzēsim vēl vairāk atšķirību. Abiem viedtālruņiem aizmugurē ir kameras vizieris. Pixel 8a tālrunis ir pārklāts ar metālu. Tas, kas atrodas Pixel 6a, nav, to klāj stikls. Abi šie kameru vizieri stiepjas no rāmja kreisajā pusē līdz rāmim labajā pusē, pāri aizmugurē. Abiem tālruņiem ir plastmasas aizmugures plāksne, bet Pixel 8a ir matēta aizmugure. Fiziskās pogas abos tālruņos atrodas labajā pusē. Barošanas/bloķēšanas poga atrodas virs skaļuma palielināšanas un samazināšanas taustiņiem abos tālruņos.

Šīs divas ierīces patiesībā ir ļoti līdzīgas arī izmēra ziņā (tām ir vienādi displeja izmēri). Tie ir gandrīz identiski augstuma ziņā, savukārt Pixel 8a ir aptuveni par 1 mm platāks. Tie ir identiski biezuma ziņā, savukārt Pixel 6a ir par 10 gramiem vieglāks un sver 178 gramus. Abiem ir IP67 ūdens un putekļu izturības sertifikāts. To vienmēr ir patīkami redzēt budžeta tālruņos. Abām ierīcēm ir arī alumīnija rāmis. Abi jūtas labi rokā, lai gan abi ir arī diezgan slideni.

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 6a: displejs

Google Pixel 8a ir aprīkots ar 6,1 collu FullHD+ (2400 x 1080) OLED displeju. Šis panelis ir plakans, un tas atbalsta HDR izvadi. Tam ir 120 Hz atsvaidzes intensitāte, un tā spilgtums sasniedz 2000 nitus. Displeja malu attiecība šajā displejā ir 20:9, savukārt Gorilla Glass 3 aizsardzība atrodas displeja augšpusē. Ekrāna un korpusa attiecība šajā panelī ir aptuveni 81 procents. Šeit mēs skatāmies uz 430 ppi.

Pixel 6a 7. fotoattēls

No otras puses, Pixel 6a ir arī 6,1 collas FullHD+ (2400 x 1080) OLED displejs. Šis panelis ir arī plakans, un tas atbalsta arī HDR saturu. Lieta ir tāda, ka šis displejs ir ierobežots līdz 60 Hz, kad runa ir par atsvaidzes intensitāti. Displeja malu attiecība ir 20:9, savukārt ekrāna un korpusa attiecība ir aptuveni 83 procenti. Gorilla Glass 3 aizsargā šo displeju, kamēr mēs šeit skatāmies uz ppi 429.

Lai gan Pixel 6a displejs ir pienācīgs. Pixel 8a panelim ir vairākas priekšrocības. Pirmais ir fakts, ka tas ir daudz gaišāks. Tas ir kaut kas, ko jūs viegli pamanīsit, lietojot tālruni ārpus telpām, īpaši tiešos saules staros. Turklāt Pixel 8a panelim ir 120 Hz atsvaidzes intensitāte, un atšķirība ir viegli pamanāma, piemēram, ritinot. Ņemiet vērā, ka, sākot lietot tālruni, iestatījumos ir jāiespējo “Smooth Display”. Pixel 8a displejs arī izskatās nedaudz spilgtāks, savukārt abu skata leņķi ir labi. Tomēr displeja aizsardzība varētu būt labāka abos tālruņos. Gorilla Glass 3 ir novecojis, un ir pierādījies, ka tas ir pakļauts mikroskrāpējumiem.

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 6a: veiktspēja

Google Tensor G3 darbina Pixel 8a, Google jaunāko procesoru, 4nm mikroshēmu. Tālrunis ir aprīkots arī ar 8 GB LPDDR5 RAM un izmanto UFS 3.1 zibatmiņu. No otras puses, Pixel 6a darbina oriģinālais Google Tensor, kas ir 5 nm procesors. Tam ir 6 GB LPDDR5 RAM un arī UFS 3.1 zibatmiņa. Pixel 6a tiek piegādāts ar operētājsistēmu Android 12, taču tas ir jaunināms uz operētājsistēmu Android 14. Pixel 8a komplektācijā ir iekļauta operētājsistēma Android 14.

To sakot, lai gan Pixel 6a joprojām darbojas labi, atšķirība ir pamanāma. Mēs vēl neesam pabeiguši savu Pixel 8a pārskatīšanu, taču šķiet, ka tas ir nedaudz gudrāks, un 120 Hz displejs palīdz uzlabot tā vispārējo sajūtu. Negaidiet lielas atšķirības ikdienas lietošanas ātrumā, taču Pixel 8a jutīsies kā uzlabojums, tas ir skaidrs. Šeit, protams, ir runa par divu gadu starpību.

Neviens no diviem procesoriem vai tālruņi nav paredzēts spēlēm. Tomēr viņi abi var spēlēt spēles, taču Pixel 8a tam ir labāk aprīkots, galvenokārt tā mikroshēmas dēļ. Tomēr, ja plānojat spēlēt daudz grafiski prasīgu spēļu, iespējams, vēlēsities izvairīties no abiem šiem tālruņiem. Tomēr viņi var viegli spēlēt lielāko daļu spēļu, ja vien tās nav pārāk prasīgas. Lai būtu skaidrs, jūs varat palaist šos prasīgos nosaukumus, taču veiktspēja var nebūt lieliska. Tas viss ir atkarīgs.

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 6a: akumulators

Google Pixel 8a iekšpusē ir 4492 mAh akumulators, savukārt Pixel 6a ir 4410 mAh vienība. Šeit atšķirība nav tik liela. Ņemiet vērā, ka Pixel 8a ir augstāks atsvaidzes intensitātes displejs, un tā mikroshēma ir nedaudz efektīvāka. Ko tas nozīmē akumulatora darbības laikam? Nu, Pixel 8a vajadzētu būt labākam šajā ziņā, nevis tikai tāpēc, ka tas ir jaunāks tālrunis.

Mēs vēl neesam pilnībā pārbaudījuši tālruni Pixel 8a, taču tam vajadzētu nodrošināt 6,5–7 stundas ekrāna darbības laika lielākajai daļai lietotāju (ja iespējojat vienmērīgu displeju, iespējams, vairāk, ja ne). Protams, arī akumulatora darbības laiks katram lietotājam būs atšķirīgs. Mēs sagaidām, ka akumulatora darbības laiks būs līdzīgs Pixel 8. Kad mēs to izmantojām, Pixel 6a varēja nodrošināt ekrāna darbības laiku aptuveni 7 stundas. Tomēr tam bija gan kāpumi, gan kritumi, tāpēc tas, protams, būs atkarīgs arī no ierīces vecuma. Abiem tālruņiem parasti vajadzētu būt nedaudz līdzīgam akumulatora darbības laikam, kas nav pārsteidzoši.

Runājot par uzlādi, šie divi tālruņi atrodas vienādos apstākļos, vismaz attiecībā uz vadu uzlādi. Tie abi atbalsta 18 W vadu uzlādi (PD 3.0). Tomēr bezvadu uzlāde tiek atbalstīta tikai Pixel 8a. 7,5 W bezvadu uzlāde. Nevienam no abiem tālruņiem mazumtirdzniecības kastē nav lādētāja. Ja jums tāda nav mājās, jums tas būs jāiegādājas atsevišķi.

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 6a: kameras

Google Pixel 8a ir tieši tāds pats kameras iestatījums kā Pixel 7a. Tas ir uzlabojums salīdzinājumā ar Pixel 6a, tas ir skaidrs. Tajā ir 64 megapikseļu galvenā kamera un 13 megapikseļu īpaši plata vienība (120 grādu FoV). Pixel 6a ir ļoti veca 12,2 megapikseļu galvenā kamera un 12 megapikseļu īpaši plata vienība (114 grādu FoV). Pixel 8a ir ievērojami lielāks galvenās kameras sensors salīdzinājumā ar Pixel 6a.

Pixel 6a 14. fotoattēlsPixel 6a 14. fotoattēls

Pixel 6a joprojām var nodrošināt stabilu attēlu, taču Pixel 8a sniegtie uzlabojumi ir diezgan pamanāmi, kā mēs jau esam redzējuši Pixel 7a. Vāja apgaismojumā pamanīsit daudz mazāk trokšņu, savukārt attēli kopumā būs asāki. Google attēlu apstrāde veic labu darbu, izvelkot labākos iespējamos attēlus no šīs 12,2 megapikseļu kameras, taču šajā brīdī tās vecums ir pamanāms. Pat Pixel 8a īpaši platajai kamerai jāspēj nodrošināt labākus attēlus, salīdzinot ar Pixel 6a kameru.

Nevienam no abiem tālruņiem aizmugurē nav (periskopa) telefoto kameras. Tas ir kauns, taču jums jāpatur prātā, ka tie ir budžeta viedtālruņi. Google ir laba digitālās tālummaiņas apstrāde, kas varētu izrādīties ļoti noderīga Pixel 8a. Galvenais ir tas, ka Pixel 8a ir labāks kameras iestatījums, un tas nodrošinās labākus attēlus. Tomēr Pixel 6a joprojām var saglabāties.

Audio

Abiem šiem viedtālruņiem ir stereo skaļruņi. Viņi nav labākie, bet viņi dara savu darbu. Pixel 8a ir jāspēj piedāvāt labāku pieredzi, taču ne tik daudz. Abi skaļruņu komplekti varētu būt nedaudz skaļāki, taču lielākā daļa cilvēku to neiebilst.

Nevienā no šiem diviem tālruņiem jūs neatradīsit audio ligzdu. Abos no tiem apakšā ir C tipa ports, ko varat izmantot, lai pievienotu vadu austiņas. Tomēr lielākā daļa no jums, iespējams, izvēlēsies bezvadu audio. Pixel 8a atbalsta Bluetooth 5.3, savukārt Pixel 6a ir aprīkots ar Bluetooth 5.2 atbalstu.