Tālruņu salīdzinājumi: Google Pixel 8a vs Google Pixel 5a

Google piedāvā jaunu vidēja līmeņa tālruni — Pixel 8a. Mēs jau esam salīdzinājuši šo pavisam jauno viedtālruni ar vairākiem tā Pixel brāļiem un māsām, un mēs esam šeit, lai darītu to pašu ar citu, vecāku viedtālruni. Mēs salīdzināsim Google Pixel 8a un Google Pixel 5a 5G (ko turpmāk dēvēsim par Pixel 5a). Pixel 5a pašlaik ir vecāka ierīce, jo tā tika izlaista 2021. gada augustā.

Daži no jums, iespējams, joprojām turas pie Pixel 5a un domā, vai jaunināt vai ne. Šajā rakstā mēs centīsimies jums palīdzēt izdarīt šo izvēli. Vispirms mēs uzskaitīsim katra viedtālruņa specifikācijas un pēc tam salīdzināsim tās vairākās citās kategorijās. Kad tas ir teikts, ķersimies pie tā, vai ne?

Specs

Attiecīgi Google Pixel 8a un Google Pixel 5a

Ekrāna izmērs:
6,1 collas OLED displejs (120 Hz, HDR, 2000 nitu)
6,34 collu OLED displejs (60 Hz, HDR)
Displeja izšķirtspēja:
2400 x 1080
SoC:
Google Tensor G3
Qualcomm Snapdragon 765G
RAM:
8 GB (LPDDR5)
6 GB (LPDDR5)
Uzglabāšana:
128 GB/256 GB (UFS 3.1)
128 GB (UFS 3.1)
Aizmugurējās kameras:
64 MP (plats, f/1,9 apertūra, 0,8 um pikseļu izmērs, Dual Pixel PDAF, OIS), 13 MP (īpaši plats, f/2,2 diafragmas atvērums, 120 grādu FoV, 1,12 um pikseļu izmērs)
12,2 MP (platleņķa, f/1,7 apertūra, 27 mm objektīvs, 1,4 um pikseļu izmērs, divu pikseļu PDAF, OIS), 16 MP (īpaši plats, f/2,2 diafragmas atvērums, 1,0 um pikseļu izmērs, 119 grādu FoV))
Priekšējās kameras:
13 MP (f/2,2 diafragmas atvērums, 1,12 um pikseļu izmērs)
8 MP (f/2,0 diafragmas atvērums, 1,12 um pikseļu izmērs)
Akumulators:
4492 mAh
4680 mAh
Uzlāde:
18 W vadu, 7,5 W bezvadu (lādētājs nav iekļauts komplektā)
18 W ar vadu (iekļauts lādētājs)
Izmēri:
152,1 x 72,7 x 8,9 mm
156,2 x 73,2 x 8,8 mm
Svars:
188 grami
183 grami
Savienojamība:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3/5.0
Drošība:
Pirkstu nospiedumu skeneris displejā (optiskais) un sejas skenēšana
Uz aizmuguri vērsts pirkstu nospiedumu skeneris
OS:
Android 14
Android 11 (jaunināms uz Android 14)
Cena:
$499+
Vairs nav oficiāli pieejams
Pirkt:
Pixel 8a (labākais pirkums)
Pixel 5a (vairs nav pieejams)

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 5a: dizains

Google Pixel 8a ir Google jaunākā dizaina valoda, tāpēc abi tālruņi nav gluži līdzīgi. Viņiem abiem ir plakani displeji, un tie piedāvā līdzīgas līknes, taču tas arī viss. Pixel 8a ir centrēta displeja kameras atvere, savukārt Pixel 5a augšējā kreisajā stūrī ir kameras atvere. Nevienam tālrunim nav vienādu ietvaru, ne arī tie ir plānākie. Tas nav pārsteidzoši, ņemot vērā, ka viņi abi ir vidusmēra spēlētāji.

Ja mēs tos apgriezīsim, jūs pamanīsit vēl vairāk atšķirību. Pixel 8a aizmugurē ir kameras vizieris. Tas savienojas ar rāmi gan kreisajā, gan labajā pusē un stiepjas pāri ierīces aizmugurei. Kameras vizieris ir pārklāts ar metālu. Pixel 5a augšējā kreisajā stūrī ir parasta izskata kameras sala. Tomēr abos viedtālruņos ir divas kameras. Pixel 5a aizmugurē ir arī pirkstu nospiedumu skeneris, savukārt Pixel 8a displejā ir pirkstu nospiedumu skeneris.

Pixel 8a ir aprīkots ar metāla rāmi un plastmasas aizmugures plāksni. Pixel 5a ir izgatavots no metāla unikālā korpusa, taču tā aizmugures plāksne ir pārklāta ar plastmasu, tāpēc rokas sajūta nav gluži tāda, kā jūs domājat. Abiem viedtālruņiem visas fiziskās pogas atrodas labajā pusē. Barošanas/bloķēšanas poga atrodas virs skaļuma palielināšanas un samazināšanas taustiņiem. Pixel 8a ir īsāks un šaurāks nekā Pixel 5a, taču tie ir aptuveni vienāda biezuma. Tomēr Pixel 5a ir lielāks displejs.

Jūs arī priecāsities dzirdēt, ka abi šie tālruņi piedāvā IP67 ūdens un putekļu izturības sertifikātu. Abi tālruņi arī ir slideni rokās, tāpēc paturiet to prātā.

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 5a: displejs

Google Pixel 8a ir aprīkots ar 6,1 collu FullHD+ (2400 x 1080) OLED displeju. Šis panelis ir plakans, atbalsta HDR saturu, un tam ir 120 Hz atsvaidzes intensitāte. Spilgtums palielinās līdz 2000 nitiem, savukārt displeja malu attiecība ir 20:9. Šī tālruņa ekrāna un korpusa attiecība ir aptuveni 81%. Pixel 8a displeju sedz Corning Gorilla Glass 3. Drīzumā par to parunāsim mazliet vairāk.

Google Pixel 5a AM AH 2
Google Pixel 5a

Savukārt Pixel 5a ir 6,34 collu fullHD+ (2400 x 1080) OLED displejs. Šis panelis ir arī plakans, un tas atbalsta HDR saturu. Displeja malu attiecība ir 20:9, savukārt ekrāna un korpusa attiecība ir aptuveni 84%. Šim displejam ir 60 Hz atsvaidzes intensitāte, tāpēc atšķirībā no tā brāļa un māsas tam nav augsts atsvaidzes intensitātes līmenis. Šo paneli sedz arī Corning Gorilla Glass 3.

Abi šie displeji ir pietiekami asi un tiem ir labi skata leņķi. Tomēr Pixel 8a panelis ir labāks. Salīdzinājumā tas ir ne tikai ievērojami gaišāks, bet arī piedāvā augstu atsvaidzes intensitāti. Šīs divas atšķirības ir vairāk nekā pietiekami, lai to uzskatītu par ievērojamu displeja jauninājumu. Skārienreakcija ir laba abos, savukārt displeja aizsardzība varētu būt labāka. Gorilla Glass 3 šobrīd ir diezgan novecojis, un ir dīvaini, ka Google to izvēlējās Pixel 8a. Tas ir pakļauts mikroskrāpējumiem, tāpēc ekrāna aizsarga lietošana var nebūt slikta ideja.

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 5a: veiktspēja

Google Pixel 8a darbina Google Tensor G3 procesors. Tālrunī ir arī 8 GB LPDDR5 RAM un UFS 3.1 zibatmiņa. Google Pixel 5a otrā pusē ir aprīkots ar Snapdragon 765G procesoru. Tas izmanto arī LPDDR5 RAM, taču tas piedāvā 6 GB. UFS 3.1 zibatmiņa tiek izmantota arī Pixel 5a. Viņiem ir pilnīgi atšķirīgi SoC, taču to RAM un zibatmiņas atmiņas moduļi ir vienādi. Tomēr Pixel 8a ir aprīkots ar vairāk RAM.

Faktiski Pixel 5a joprojām darbojas labi. Tas nav labākais vai vienmērīgākais tālrunis, taču tas paveic darbu. Tomēr Pixel 8a šajā ziņā ir labāks, bez šaubām. Tas nav pārsteidzoši, jo tam ir Google vadošais procesors, kas pašlaik darbina arī uzņēmuma vadošos tālruņus Pixel 8 un Pixel 8 Pro. Tas ir skaidrs, ka Pixel 8a būs gudrāks ikdienas lietošanā. Tātad, ja neesat apmierināts ar kopējo Pixel 5a veiktspēju, jaunināšana var nebūt slikta ideja.

Kā ar spēlēm? Pixel 5a var spēlēt spēles, lai gan, ja jums patīk patiešām prasīgas spēles, tas noteikti nav labākais risinājums. Tomēr arī Pixel 8a nav. Lai gan tas var atskaņot visprasīgākos nosaukumus, šim nolūkam ir labākas iespējas, pat vidējas kategorijas kategorijā. Tomēr ar visu, kas nav prasīgas spēles, šis tālrunis var tikt galā bez jebkādām problēmām.

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 5a: akumulators

Google jaunais vidējais diapazons ietver 4492 mAh akumulatoru iekšpusē. Pixel 5a ir 4680 mAh akumulators. Mēs nevaram īsti pateikt, kāda ir Pixel 5a veiktspēja pēc trīs gadu lietošanas, taču, ja mēs skatāmies uz tā akumulatora darbības laiku no kastes, tas noteikti veic labāku darbu nekā Pixel 8a. Kad mēs testējām ierīci, Pixel 5a akumulatora darbības laiks bija lielisks, un tas šajā ziņā turpināja darboties lieliski. Tātad, ja jūs cerat iegūt tādu pašu akumulatora darbības laiku, veicot jaunināšanu, tas, visticamāk, nenotiks.

Tomēr ņemiet vērā, ka, pamatojoties uz sākotnējiem atklājumiem, Pixel 8a uzrāda daudzsološus rezultātus akumulatora darbības laika ziņā. Tātad, lai gan jūs, iespējams, nesaņemsit tādu pašu akumulatora darbības laiku kā Pixel 5a, Pixel 8a šajā ziņā nodrošinās. Protams, tas viss ir atkarīgs no tā, kā izmantojat tālruni. Ir tik daudz faktoru, kas tiek ņemti vērā akumulatora darbības laika rezultātos, kurus mēs nevaram precīzi zināt. Jūsu nobraukums var nedaudz atšķirties.

Attiecībā uz uzlādi abi šie tālruņi atbalsta 18 W vadu uzlādi. Pixel 8a atbalsta arī 7,5 W bezvadu uzlādi. Lai gan Pixel 8a kastē nav iekļauts lādētājs, Pixel 5a ir. Tāpēc ņemiet to vērā, ja pērkat tālruni Pixel 8a, jo, ja jums tāda vēl nav, jums būs jāiegādājas sānos esošais lādētājs.

Google Pixel 8a salīdzinājumā ar Google Pixel 5a: kameras

Abiem šiem tālruņiem aizmugurē ir divas kameras, taču to iestatījumi atšķiras. Google Pixel 8a ietver 64 megapikseļu galveno kameru, kas ir apvienota ar 13 megapikseļu īpaši platu vienību (120 grādu FoV). Pixel 5a otrā pusē ir 12,2 megapikseļu galvenā ierīce, kas apvienota ar 16 megapikseļu īpaši platleņķa kameru (119 grādu FoV). Pixel 8a ir lielāki sensori un kopumā labāka kameras aparatūra.

Google Pixel 8a apskats AM AH 03Google Pixel 8a apskats AM AH 03
Google Pixel 8a

Tomēr Google attēlu apstrādei ir liela nozīme kameras veiktspējā Pixel viedtālruņos. Pateicoties galvenokārt šai apstrādei, Pixel 5a joprojām nodrošina labus fotoattēlus. Tomēr Pixel 8a tas pārspēj būtībā visos veidos. Attēli, ko nodrošina Pixel 8a, izskatās asāki un detalizētāki, ja to patiešām meklējat. Tomēr abi tālruņi nodrošina kontrastējošus attēlus, kā tas ir ierasts no Pixel viedtālruņiem.

Vājā apgaismojumā Pixel 8a kadros pamanīsit mazāk trokšņu, un tie kopumā izskatīsies labāk. Tie sniedz sīkāku informāciju un tā tālāk. Pixel 8a ir vienkārši jaunāks viedtālrunis ar labāku kameras iestatījumu, un tas darbojas labāk šajā priekšpusē. Tomēr Pixel 5a joprojām ir lieliska kamera lielākajai daļai cilvēku. Ja jūs domājat par telefoto attēliem, Pixel 8a veiks labāku darbu, jo tam ir labāka digitālā tālummaiņas apstrāde, taču neviens tālrunis nedarbosies lieliski, jo nevienam nav telefoto kameras.

Audio

Stereo skaļruņi ir iekļauti abos viedtālruņos. Tomēr Pixel 8a tālrunī mums izklausījās nedaudz labāk, lai gan skaļums ir nedaudz līdzīgs. Abi skaļruņu komplekti ir labi līdzsvaroti, taču tie ne tuvu nav labākie, ko esam dzirdējuši.

Ja tālrunī nepieciešama audio ligzda, Pixel 5a ir vienīgā izvēle. Pixel 8a neietver audio ligzdu, lai gan jūs vienmēr varat izmantot tā Type-C portu. Pixel 8a ir aprīkots ar Bluetooth 5.3, savukārt Pixel 5a piedāvā Bluetooth 5.0… ja vēlaties savienot austiņas bezvadu režīmā.