Tālruņu salīdzinājumi: Google Pixel 8 vs Google Pixel 8a

Google Pixel 8a tikko tika laists klajā, un es pamanīju, ka diezgan daudzi cilvēki domā, vai ir vērts pārvarēt Pixel 8. Google Pixel 8 ir viens no diviem Pixel flagmaņiem šobrīd, un tas ir bijis pieejams plkst. jau kādu laiku dažādas atlaides. Pixel 8 bieži var iegādāties par USD 549, savukārt Pixel 8a cena ir USD 499 par sākuma līmeņa modeli. Šajā rakstā mēs salīdzināsim divus tālruņus — Google Pixel 8 un Google Pixel 8a.

ASV ir jāapsver tirdzniecības darījumi, kā arī dažas citas lietas, taču galvenais ir tas, ka Pixel 8 nav tik daudz dārgāks nekā Pixel 8a. Tātad, vai Pixel 8a ir vērts iegādāties? Daudzi cilvēki teiktu, ka ir jāizvēlas Pixel 8, tāpēc salīdzināsim abus tālruņus un redzēsim, kas ir kas. Mēs sāksim lietas, uzskaitot to specifikācijas, un pēc tam pāriesim uz vairākām citām kategorijām.

Specs

Attiecīgi Google Pixel 8 un Google Pixel 8a

Ekrāna izmērs:
6,2 collu Actua AMOLED displejs (120 Hz LTPS, HDR10+, maks. 2000 nits)
6,1 collas OLED displejs (120 Hz, HDR, 2000 nitu)
Displeja izšķirtspēja:
2400 x 1080
SoC:
Google Tensor G3
RAM:
8 GB (LPDDR5X)
8 GB (LPDDR5)
Uzglabāšana:
128 GB/256 GB (UFS 3.1)
Aizmugurējās kameras:
50 MP (f/1,68 apertūra, 82 grādu FoV, 1,2 um pikseļu izmērs), 12 MP (īpaši plats, f/2,2 diafragmas atvērums, 1,25 um pikseļu izmērs, 125,8 grādu FoV)
64 MP (plats, f/1,9 apertūra, 0,8 um pikseļu izmērs, Dual Pixel PDAF, OIS), 13 MP (īpaši plats, f/2,2 diafragmas atvērums, 120 grādu FoV, 1,12 um pikseļu izmērs)
Priekšējās kameras:
10,5 MP (f/2,2 diafragmas atvērums, 1,22 um pikseļu izmērs)
13 MP (f/2,2 diafragmas atvērums, 1,12 um pikseļu izmērs)
Akumulators:
4575 mAh
4492 mAh
Uzlāde:
27W vadu, 18W bezvadu, 5W reverss bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
18 W vadu, 7,5 W bezvadu (lādētājs nav iekļauts komplektā)
Izmēri:
150,5 x 70,8 x 8,9 mm
152,1 x 72,7 x 8,9 mm
Svars:
187 grami
188 grami
Savienojamība:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3
Drošība:
Pirkstu nospiedumu skeneris displejā (optiskais) un sejas skenēšana
OS:
Android 14
Cena:
$699+
$499+
Pirkt:
Google Pixel 8 (labākais pirkums)
Pixel 8a (labākais pirkums)

Google Pixel 8 salīdzinājumā ar Google Pixel 8a: dizains

Šīm divām ierīcēm ir ļoti līdzīgs dizains, taču tās nav identiskas. Abiem tiem ir noapaļoti stūri un plakans displejs. Tajos ir arī centrēta displeja kameras atvere augšpusē. Lieta ir tāda, ka Pixel 8 ap displeju ir ievērojami plānāki rāmji. Fiziskās pogas atrodas abu tālruņu labajā pusē. Barošanas/bloķēšanas poga atrodas virs skaļuma palielināšanas un samazināšanas pogām.

Ja mēs tos apgriezīsim, abās ierīcēs redzēsit kameras vizieri. Kamerām paredzētais tabletes formas izgriezums ir lielāks Pixel 8, un tas ir lielākas kameras aparatūras dēļ. Starp citu, abi šie kameru vizieri ir pārklāti ar metālu. Lai gan var šķist, ka abām ierīcēm ir stikla aizmugures plāksnes, Pixel 8a ierīce ir plastmasas. Tomēr atšķirībā no Pixel 8 tam ir matēta aizmugures plāksne. Abiem tālruņiem ir aizmugures plāksne, kas izliekta pašās malās.

Pixel 8 ir nedaudz lielāks displejs nekā Pixel 8a, taču, neskatoties uz to, tas ir īsāks un šaurāks. Tas ir rāmja biezuma dēļ. Abiem tālruņiem ir vienāds kopējais biezums. Abi šie tālruņi ir arī ūdens un putekļu izturīgi, taču Pixel 8 piedāvā IP68 sertifikātu, savukārt Pixel 8a ir IP67 sertifikāts. Tomēr abas ierīces ir klusi slidenas rokā, tāpēc futrāļa izmantošana var nebūt slikta ideja. Pixel 8 noteikti izskatās pēc augstākās klases viedtālruņa, taču arī Pixel 8a uzbūves kvalitāte ir patiešām laba.

Google Pixel 8 salīdzinājumā ar Google Pixel 8a: displejs

Google Pixel 8 ir 6,2 collu FullHD+ (2400 x 1080) OLED displejs. Šis panelis ir plakans, un tā atsvaidzes intensitāte ir 120 Hz. Šeit tiek atbalstīts HDR10+ saturs, un displeja spilgtums sasniedz 2000 nitus. Displeja malu attiecība šeit ir 20:9, savukārt Pixel 8 ekrāna un korpusa attiecība ir aptuveni 85%. Pixel 8 displeju aizsargā Gorilla Glass Victus no Corning.

AH Google Pixel 8 apskats (3)

Savukārt Pixel 8a ir 6,1 collu FullHD+ (2400 x 1080) displejs. Šis ir OLED panelis, un tas atbalsta HDR saturu. Tā atsvaidzes intensitāte ir 120 Hz, un maksimālais spilgtums ir 2000 niti. Pixel 8a displeja malu attiecība ir 20:9, savukārt ekrāna un korpusa attiecība ir aptuveni 81%. Pixel 8a displeju aizsargā Gorilla Glass 3 no Corning, ja jums rodas jautājums.

Tagad abi šie paneļi ir labi, un tie kļūst pietiekami gaiši ārā, lai gan tie nav visspilgtākie apkārtnē, pat ne tuvu. Abi displeji ir spilgti, un tiem ir labi skata leņķi un pieskāriena reakcija. Pixel 8 panelim ir viena ievērojama priekšrocība, tā ir displeja aizsardzība. Gorilla Glass 3 tālrunī Pixel 8a ir diezgan novecojis (2014. gadā tas tika izmantots arī Google Nexus 6), un ir zināms, ka tas ir pakļauts mikroskrāpējumiem. Ieteicams lietot ekrāna aizsargu.

Google Pixel 8 salīdzinājumā ar Google Pixel 8a: veiktspēja

Abus šos tālruņus darbina viens un tas pats procesors Google Tensor G3. Tā ir Google jaunākā mikroshēma, 4nm procesors. Tā nav ne vismodernākā mikroshēma, ne arī energoefektīvākā, taču ir pierādījusi, ka tā lieliski darbojas tālrunī Pixel 8. Tā ir arī optimizēta dažādām Google piedāvātajām mākslīgā intelekta funkcijām. Mēs joprojām nepārskatījām Pixel 8a, taču veiktspējai vajadzētu būt ļoti līdzīgai Pixel 8. Varbūt nedaudz zemāka, bet ļoti tuvu.

Pixel 8 izmanto LPDDR5X RAM, savukārt Pixel 8a izmanto LPDDR5 RAM. Tomēr abiem tālruņiem ir 8 GB RAM, un abi izmanto UFS 4.0 zibatmiņu. Sākotnējie iespaidi par Pixel 8a veiktspēju ir labi, taču mēs par to vairāk runāsim gaidāmajā pilnajā ierīces apskatā. Snapdragon flagmaņi, iespējams, būs nedaudz ātrāki ikdienas lietošanā, taču šie divi tālruņi var viegli sekot līdzi.

Ņemiet vērā, ka Google Tensor G3 nav paredzēts spēlēm, taču varat spēlēt spēles tālruņos, kas to izmanto. Grafiski intensīvākās spēles var nedarboties tik labi uz Snapdragon flagmaņiem, taču tās parasti darbojas ļoti labi. Pixel 8 šajā ziņā ir izrādījies diezgan spējīgs.

Google Pixel 8 salīdzinājumā ar Google Pixel 8a: akumulators

Google Pixel 8 ir aprīkots ar 4575 mAh akumulatoru, savukārt Pixel 8a ir 4492 mAh akumulators. Pixel 8 ir arī nedaudz lielāks displejs nekā Pixel 8a, tāpēc šī atšķirība nav tik svarīga. Tomēr abiem tālruņiem ir identiski procesori, un arī programmatūra nav tik atšķirīga. Patiesību sakot, mēs sagaidām, ka akumulatora darbības laiks būs diezgan līdzīgs. Mēs joprojām pilnībā neizmēģinājām Pixel 8a, taču akumulatora darbības laiks, iespējams, būs līdzīgs.

Citiem vārdiem sakot, Pixel 8 piedāvā labu akumulatora darbības laiku, bet ne lieliski. Mēs sagaidām līdzīgu no Pixel 8a. Paredzamais akumulatora darbības laiks ir aptuveni 6–7 stundu ekrāna darbības laiks. Jūsu nobraukums var atšķirties dažādu lietotņu, dažāda lietojuma un tā tālāk dēļ. Spēles Pixel 8 prasa diezgan lielu nodevu, tāpat kā 5G salīdzinājumā ar WiFi. Mēs sagaidām, ka Pixel 8a redzēsim kaut ko līdzīgu.

Google Pixel 8 uzlādējas ātrāk nekā Pixel 8a. Tā atbalsta 27 W vadu uzlādi, kā arī 18 W bezvadu uzlādi un 5 W reverso bezvadu uzlādi. Pixel 8a piedāvā 18 W vadu un 7,5 W bezvadu uzlādi. Neviens tālrunis neuzlādējas īpaši ātri, taču Pixel 8 šajā ziņā noteikti ir ātrāks par Pixel 8a. Ņemiet vērā, ka nevienai no abām ierīcēm kastē nav pievienots lādētājs.

Google Pixel 8 salīdzinājumā ar Google Pixel 8a: kameras

Abiem šiem tālruņiem aizmugurē ir divas kameras. Google Pixel 8 ir aprīkots ar 50 megapikseļu galveno kameru un 12 megapikseļu īpaši platu ierīci (126 grādu FoV). Google Pixel 8a otrā pusē ir 64 megapikseļu galvenā kamera un 13 megapikseļu īpaši plata vienība (120 grādu FoV). Pixel 8 ir ievērojami lielāks un modernāks galvenās kameras sensors, un tam ir arī labāka īpaši plata kameras aparatūra. Abiem tālruņiem trūkst (periskopa) telefoto kameras.

AH Google Pixel 8 apskats (1)AH Google Pixel 8 apskats (1)

Ņemot to vērā, mēs negaidām, ka galvenās kameras attēlu kvalitātē redzēsim tik lielas atšķirības. Pixel 7a patiešām labi spēja sekot līdzi Pixel 8, lai gan Pixel 8 attēli bija labāki. Tas pats tiek gaidīts no Pixel 8a, jo tam ir tieši tāda pati kameras aparatūra kā tā priekšgājējam. No Pixel 8a ir sagaidāmi kontrastējoši fotoattēli ar lielisku kameras apstrādi ar patiešām labu veiktspēju vājā apgaismojumā. Pamatā tas ir tas, ko piedāvā Pixel 8 papildus lieliskajai HDR veiktspējai.

Šī salīdzinājuma rakstīšanas laikā mēs vēl neesam īsti pārskatījuši Pixel 8a, taču tas gandrīz noteikti ir gaidāms. Ja ar Pixel 8a kameru ir kādas acīmredzamas problēmas, mūsu gaidāmajā pārskatā tās tiks atklātas. Cerības tomēr ir lielas. Paredzams, ka Pixel 8a būs lieliska kamera, īpaši ņemot vērā tā cenu.

Audio

Runājot par skaļruņiem, abi tālruņi ir aprīkoti ar stereo iestatījumu. Pixel 8 ir patiešām labi skaļruņi ar labu skaļumu, un tie ir labi līdzsvaroti. Paredzams, ka Pixel 8a būs soli zemāk, jo tam gandrīz noteikti ir tāda pati iestatīšana kā Pixel 7a. Tomēr šie skaļruņi būs vairāk nekā pietiekami labi.

Runājot par austiņu ligzdu, nevienam tālrunim tā nav. Tomēr vienmēr varat izmantot to C tipa portus vadu audio savienojumiem. Ja vēlaties izmantot bezvadu savienojumu, abi viedtālruņi atbalsta Bluetooth 5.3.