SpaceX palaiž pirmo Starlink satelītu komplektu ar tiešās uz šūnu iespējām

SpaceX veiksmīgi palaida savu sākotnējo sešu Starlink satelītu grupu, paverot ceļu tiešajam interneta pakalpojumam no kosmosa. T-Mobile US trešdien atklāja jaunumus, norādot, ka raķete Falcon 9, ko otrdien orbītā nosūtīja Elona Muska SpaceX, pārvadāja pirmo Starlink satelītu partiju, kas paredzēta tālruņa signālu pārsūtīšanai tieši uz viedtālruņiem.

Sadarbībā, par kuru tika paziņots 2022. gada augustā, T-Mobile, lielākais ASV bezvadu sakaru operators, izmantos SpaceX Starlink satelītus, lai piedāvātu piekļuvi tīklam mobilo sakaru lietotājiem noteiktos ASV reģionos. T-Mobile piebilda, ka uzņēmumam un SpaceX ir pievienojušies arī pieci starptautiski partneri globālās savienojamības meklējumos.

Šie satelīti lepojas ar spēju nodrošināt globālu īsziņu sūtīšanu, zvanīšanu un pārlūkošanu bez īpašas aparatūras vai programmaparatūras. Šo satelītu modemi, kas darbojas kā kosmosa mobilo tālruņu torņi, cenšas novērst pārklājuma trūkumus, izmantojot netraucētu tīkla integrāciju. T-Mobile ASV, Rodžers Kanādā un Optus Austrālijā ir vieni no partneru nodrošinātājiem, kas vēlas izmantot šo tehnoloģiju.

Globālā partnerībā bezvadu pakalpojumu sniedzēji, piemēram, Japānas KDDI, Austrālijas Optus, Jaunzēlandes One NZ un Kanādas Rogers sadarbosies ar SpaceX, lai ieviestu tiešās uz šūnu tehnoloģiju.

T-Mobile plāno sākt tiešās uz šūnu pakalpojumu sākotnēji ar īsziņu sūtīšanu, un nākamajos gados plāno paplašināt balss un datu iespējas.

“Mūsu misija ir būt labākajiem pasaulē klientu savienošanā ar viņu pasauli, un šodien tas ir vēl viens solis uz priekšu, lai mūsu klienti būtu savienoti pat visattālākajās vietās, lai nodrošinātu lielāku sirdsmieru, kad viņiem tas visvairāk nepieciešams,” sacīja Maiks Katzs. T-Mobile mārketinga, stratēģijas un produktu vadītājs. “Šodienas palaišana ir izšķirošs brīdis šai revolucionārajai aliansei ar SpaceX un mūsu globālajiem partneriem visā pasaulē, jo mēs strādājam pie tā, lai mirušās zonas kļūtu par pagātni.”

Saistītajā ziņojumā SpaceX izpilddirektors Īlons Masks vietnē X (iepriekš Twitter) sacīja, ka jaunie Starlink satelīti nodrošinās mobilo tālruņu savienojumus jebkurā vietā uz Zemes.

“Ņemiet vērā, ka tas atbalsta tikai ~ 7 Mb uz vienu staru kūli, un stari ir ļoti lieli, tāpēc, lai gan tas ir lielisks risinājums vietām, kur nav mobilā savienojuma, tas nav jēgpilni konkurētspējīgs ar esošajiem zemes mobilo sakaru tīkliem,” rakstīja Musks.

“Šo pirmo Direct to Cell satelītu palaišana ir aizraujošs pavērsiens SpaceX, lai demonstrētu mūsu tehnoloģiju,” sacīja Dr. Sara Spangelo, Satelītu inženierijas direktore. “Mēs ceram ātri paplašināt Direct to Cell pakalpojumu ar mūsu partneru operatoriem visā pasaulē un ieviest ziņojumapmaiņas pakalpojumu T-Mobile klientiem!”