Sony iepazīstina ar jaunām XR austiņām un kontrolieriem telpiskā satura izveidei

Pārsteiguma paziņojumā CES 2024 prezentācijas laikā Sony atklāja jaunu XR uz galvas piestiprinātu displeju un kontrolierus, kas paredzēti “telpiskā satura izveidei”. Lai gan nav oficiāla nosaukuma, austiņām ir matēti pelēka apdare, kas atgādina PSVR2, un priekšpusē ir divas uz āru vērstas kameras. Aparatūra, kas paredzēta radītājiem un māksliniekiem, tiks izlaista vēlāk 2024. gadā, un informācija par cenām vēl nav atklāta.

XR austiņas darbojas ar Qualcomm Snapdragon XR2+ Gen 2 mikroshēmu, tādējādi novēršot nepieciešamību pēc pievienota datora. Ierīce var lepoties ar diviem 4K OLED mikrodisplejiem, kas sola “stingru skatīšanās pieredzi” un “intuitīvu mijiedarbību 3D dizainam”. Sony austiņas iztēlojas kā profesionāļu rīku, kas ir līdzīgs profesionāla līmeņa kameru un ierīču sērijai. Austiņās ir iekļauta “video caurskatāmības” funkcija. Tas ir aprīkots ar sešām kamerām un sensoriem, lai nodrošinātu lietotāju un telpas izsekošanu jauktas realitātes pieredzei.

Šīs jaunās Sony XR austiņas nodrošina telpiskā satura izveidi, izmantojot dažas lieliskas vadības funkcijas

XR austiņām ir divi kontrolleri: “zvana kontrolleris” manipulēšanai ar objektiem un “norādīšanas kontrolieris” tradicionālākai norādes mijiedarbībai. Sony paredz, ka veidotāji izmanto abus kontrolierus kopā ar tradicionālajām ievades ierīcēm, piemēram, tastatūrām, lai izveidotu 3D modeļus reāllaikā. Uzņēmums ir precīzi noregulējis austiņu līdzsvaru ar smaguma centra regulēšanu. Varat arī pagriezt displeja daļu uz augšu un ārpus sava redzes lauka. Tas nodrošina netraucētu pāreju starp virtuālo un fizisko pasauli.

Sony pozicionē XR austiņas vairāk kā radošu rīku, nevis tiešu Apple Vision Pro konkurentu, mērķējot uz telpiskā satura izveidi līdzīgi kā Microsoft HoloLens. Sony demonstrēja lietotāju, kurš manipulē ar divkāju robotu, kontrolējot tā roku caur austiņām un kontrolieriem. Uzņēmums uzsver iespēju attālināti pārskatīt un sadarboties ar darbu, izmantojot trešo pušu radošās lietotnes.

Lai gan paziņojums (izmantojot The Verge) sniedza sākotnējo ieskatu, sīkāka informācija un praktiskā pieredze būs pieejama Sony stendā pasākuma laikā.