Snapdragon 8 Gen 3 maksā par 25% vairāk nekā pagājušā gada SoC

Qualcomm saskaras ar cenu dilemmu ar savu vismodernāko Snapdragon 8 Gen 3 mikroshēmojumu. Palielinoties specifikācijām, uzņēmuma vadošais SoC tagad pieprasa 25% papildu izmaksas salīdzinājumā ar tā priekšgājēju Snapdragon 8 Gen 2. Qualcomm partneri tagad saskaras ar sarežģītu lēmumu segt paaugstinātās izmaksas vai nodot tās klientiem. Tas potenciāli varētu kavēt ceļu tiem, kas plāno uzlabot savus viedtālruņus 2024. gadā.

Qualcomm ietekme uz Samsung Galaxy S24 sērijas cenām

Šī tendence nav nekas jauns, un uzņēmumi to ir novērojuši daudzās Qualcomm mikroshēmojumu paaudzēs. Pakāpeniski palielinoties cenām, Snapdragon 8 Gen 3 ir kļuvis par pirmo mikroshēmojumu, kas sasniedzis 200 USD atzīmi. Iegūts caur a nesenā X noplūdeskaitļi lēš, ka SoC cenas pēdējās paaudzes laikā ir palielinājušās par 25% — no 1160 līdz 1400 juaņām.

Kā redzams Samsung jaunākajā Galaxy S24 sērijā, 8. Gen 3 viedtālruņu cenas kļūst arvien straujākas. Vairākos tirgos Samsung ir izvēlējies piegādāt S24 sēriju ar Exynos 2400 mikroshēmu, lai atvieglotu triecienu. Šī stratēģija ir ļāvusi uzņēmumam saglabāt peļņas normu, vienlaikus ietaupot patērētājus no papildu izmaksām. Izņemot pagājušo gadu, uzņēmums jau iepriekš ir izvēlējies šo stratēģiju un noteikti turpinās šo tendenci arī turpmāk.

Tomēr fakts paliek fakts. ASV Galaxy S24 Ultra mazumtirdzniecības cena ir 1299,99 ASV dolāri, kas ir aptuveni 100 ASV dolāru pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, ko, iespējams, ietekmēs pieaugošās Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 izmaksas. Pat nākotnē SoC cenu trajektorija var nesaskatīt atvieglojumu. Saskaņā ar Qualcomm izpilddirektora teikto, pāreja uz pielāgotajiem kodoliem Gen 4 varētu padarīt to vēl dārgāku nekā pašreizējais Gen 3.

MediaTek Dimensity 9400 Rising to Occasion kā labāka alternatīva

Šīs ziņas rada bažas par nākotnes vadošo viedtālruņu pieejamību. Šī tendence ierobežos patērētāju izvēli un mudinās ražotājus izpētīt alternatīvas mikroshēmojumus, lai samazinātu aparatūras izmaksas. Konkurējošais silīcija ražotājs MediaTek varētu būt nākamā labākā izvēle viedtālruņu ražotājiem, kas iesaistīti vadošajā nozarē. Pēc MTK Dimensity 9300 palaišanas pagājušajā gadā uzņēmums tagad gatavojas drīzumā laist tirgū pēcteci.

Kamēr Qualcomm saskaras ar pieaugošām cenām, pie apvāršņa parādās MediaTek Dimensity 9400. Plānots, ka šī gada beigās sāks masveida ražošanu, MediaTek gūs labumu no Qualcomm tirgus. Tas piedāvās konkurētspējīgu otro izvēli par zemāku cenu. Šis solis ļaus ražotājiem ierobežot mikroshēmojumu pieaugošo izmaksu ietekmi uz ierīču cenām. Tā kā mikroshēmojumi ar katru dienu kļūst dārgāki, tādi uzņēmumi kā Samsung, Xiaomi un OnePlus atrodas delikātā cenu noteikšanas situācijā.