Samsung izsmej Apple AI funkcijas, kas tiek rādītas WWDC

Apple tikko rīkoja savu izstrādātāju konferenci, atklājot tās attīstību AI jomā un jaunajās iOS 18 funkcijām. Tomēr šķiet, ka Samsung nebija sajūsmā un nelaida garām iespēju pasmieties par Apple paziņojumiem šī gada WWDC laikā.

Viedtālruņu segmentā AI ieviešanas pionieri bija Android zīmoli. Google ir bijis galvenais virzītājspēks ar AI darbināmu uzlaboto funkciju integrēšanā. Pēc tam uzņēmums sadarbojās ar Samsung, lai sniegtu šo pieredzi arī vadošajām Galaxy ierīcēm. Pie tā strādā arī citi lieli vārdi, piemēram, OPPO un Honor.

Samsung izsmej Apple par novēloto mākslīgā intelekta ieviešanu

Tomēr Apple WWDC24 laikā oficiāli paziņoja par savu ar AI darbināmu funkciju komplektu. Uzņēmums izmantoja “Apple Intelligence” kā mārketinga nosaukumu savai AI pieredzei. Šķiet, ka tas neiepriecināja Samsung, kurš savā ziņojumā X vēlējās atcerēties, ka tas pirmais ieradās ar savu Galaxy AI komplektu:

“Apple Intelligence” piedāvā vairākas uzlabotas iespējas lietošanai gandrīz jebkurā lietotnē. Tomēr ir arī vairākas funkcijas, kas Android lietotājiem būs pazīstamas. Lietotnē Notes ir transkripcijas un kopsavilkumi, elementu noņemšana no fotoattēliem utt. Tātad Samsung izjoko, ka pirms Apple piedāvāja šāda veida funkcijas.

Papildus AI funkcijām Apple paziņoja par citām “parastākām” funkcijām, kas saistītas ar pielāgošanu. Viena no Android priekšrocībām salīdzinājumā ar iOS vienmēr ir bijusi pielāgošanas aspekts. Tomēr Apple mobilā operētājsistēma pēdējos gados ir panākusi, integrējot vairāk iespēju. Tagad ar iOS 18 uzņēmums ir spēris vēl vienu soli uz priekšu.

Piemēram, to ierīču lietotāji, kurās darbojas operētājsistēma iOS 18, varēs brīvi mainīt lietotņu ikonu izvietojumu sākuma ekrānā. Lai gan tas šķiet diezgan vienkāršs, tas pat nebija iespējams operētājsistēmā iOS. Samsung arī izsmej šo jauno funkciju, kas tika prezentēta Apple WWDC, atceroties, ka tas ir bijis iespējams tā ierīcēs vairāk nekā desmit gadus:

Ballītē bija arī negaidīts viesis: Nekas. WWDC laikā Apple paziņoja, ka iOS 18 lietotāji varēs mainīt savu ikonu krāsu. Pēc tam Karla Peja dibinātā kompānija publicēja ekrānuzņēmumu, kurā redzams, ka Nothing OS ļauj ikonām lietot monohromatisku toni. Turklāt Android funkcija Material Theming analizē jūsu fona tapetes krāsas, lai piedāvātu toņu izlasi, ko varat lietot savām ikonām.

Tomēr, lai būtu godīgi, Apple ļauj jums brīvi izvēlēties plašāku krāsu diapazonu, lai veidotu ikonas. Tas nozīmē, ka jūs neaprobežojaties tikai ar fona tapetes pamatkrāsām. Vai Android 15 tuvākajā nākotnē piedāvās šādu funkciju? To rādīs tikai laiks. Turklāt dažas Apple AI funkcijas ir uzlabotas nekā Samsung pašlaik piedāvātās. Tomēr vairāki ieradīsies “nākamā gada laikā”, tāpēc Samsung ir laiks panākt.