Samsung dominēja Eiropas viedtālruņu tirgū 2024. gada pirmajā ceturksnī

Pēc pozitīvā 2023. gada Samsung viedtālruņu pārdošanas apjomi 2024. gada pirmajā ceturksnī turpināja pieaugt Eiropā un visā pasaulē. Uzņēmumam pat izdevās atgūt pirmo vietu vecajā kontinentā, ko tas zaudēja pirms pāris gadiem. Galaxy S24 sērijas palaišana ar Galaxy AI komplektu bija daudz saistīta ar to.

Counterpoint Research jaunākais tirgus pētījums atstāj Samsung ļoti labā pozīcijā Eiropas viedtālruņu tirgū. Saskaņā ar ziņojumu Dienvidkorejas gigants šā gada pirmajā ceturksnī ieņēma 32% tirgus daļu. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu uzņēmuma pārdošanas apjomi pieauga par 7%. Pateicoties tam, tas atguva lielākā viedtālruņu zīmola pozīcijas Eiropā, izraujot to no Xiaomi.

Samsung kļūs par galveno tālruņu zīmolu Eiropā 2024. gada pirmajā ceturksnī

Pirms diviem gadiem Ķīnas gigants atņēma Samsung kā galvenā viedtālruņu zīmola pozīcijas Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionos. Tagad jaunākās Galaxy S24 sērijas impulss ir licis Samsung to atgūt. Kopumā Eiropas viedtālruņu tirgus uzrādīja 10% pieaugumu gada griezumā, kas ir lieliska ziņa pēc dažu gadu krituma. Samsung ir lielākais ieguvējs no šīs atveseļošanās.

No otras puses, Apple 2024. gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu piedzīvoja savas tirgus daļas samazināšanos Eiropā, no 27% līdz 25%. Tas ir saistīts gan ar interesi par Samsung viedtālruņiem, gan ar iPhone pārdošanas apjomu kritumu. Parasti iPhone pārdošana palēninās, tuvojoties nākamās paaudzes izlaišanai. Tātad, iespējams, turpmākajos mēnešos tirgus daļa vēl nedaudz samazināsies.

Daži Ķīnas zīmoli pieauga eksponenciāli

Ķīnas viedtālruņu zīmoli uzrādīja stabilu sniegumu 2024. gada pirmajā ceturksnī. Visiespaidīgākie gadījumi ir Honor un Realme gadījumi, kuru pārdošanas apjomi salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieauguši attiecīgi par 67% un 59%. Abiem uzņēmumiem izdevās ieņemt 4% tirgus daļu Eiropā. Tāpat Xiaomi palielināja pārdošanas apjomu par 11%, ieņemot 18% no Eiropas tirgus daļas.

Visi pārējie viedtālruņu zīmoli dala atlikušos 18% tirgus. Izceļas OPPO un OnePlus ierīču pārdošanas kritums, atstājot labāko 5. Tas ir saistīts ar juridiskajām konfrontācijām par patentiem starp BBK konsorciju un Nokia. Tas nozīmē, ka abi uzņēmumi savas problēmas atrisināja šā gada sākumā. Tātad OPPO un OnePlus ierīces atkal būs pieejamas galvenajos tirgos Eiropā.